USTA projelerini Açıkladı

0 Paylaşımlar

USTA Hedeflerini ve Projelerini açıkladı.
Dernekpazarı Bağımsız Belediye Başkan adayı Zeki Avni USTA yaptığı değerlendirmede  halkımız yetki verirse İlçemizin sorunlarını çözmek için çalışacağım dedi hedeflerini açıkladı.
“Değerli Dernekpazarılı Hemşehrilerim
Yol Su istinat duvarı çevre temizliği yol bakım ve onarım betonlama asfaltlama ve benzeri gibi hizmetlerini her mahallemize eşit adil dağılımı yapılacak.
Hizmetlerimizi aylık ve haftalık olarak vatandaşlarımız veya muhtarlarımız talep etmeden Belediyenin görevi diyerek bu hizmetleri sizlere sunacağız. Hiç bir vatandaşımızın Muhtarlarımızın taleplerine mazeret üretmeden çözüm bulacağız. Sosyal Belediyecilik anlayışı ile Düğün Cenaze sosyal faaliyetler gibi Belediyemiz halkımızın hizmetinde yanında olacağız. Bunlar Belediyenin görevi olduğu için bunları vaat etmiyoruz.
Sadece yönetilemeyen  Belediyenin Başkanından personeline Makine Parkına kadar  Belediyeyi etkin ve aktif hale getirip halkımızın hizmetinde sunacağız.

İlçe Merkezi ile ilgili tek projemiz var.
İlçemizin kurtuluşu ve geleceğinin tek çaresi Kentsel dönüşümdür.

KENTSEL DÖNÜŞÜM

Kentsel Dönüşüm Dernekpazarı Belediyesinin ve bizlerin tek başına yapma imkanı  yoktur.

Bakanlıklarımız, TOKİ ve Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile Beraber İlçemizi yeniden günümüz şartlarına uygun alt ve üst yapıları ile beraber turizm amaçlı sanayi konut iş yerleri sosyal ve sportif park bahçe piknik mesire yeri ile solaklı deresinin görsel olarak İlçe ile bütünleştirip planlayarak turizmden kazanç sağlayacak ilçemize ekonomik ve kültürel değer katacak örnek bir İlçe yapmak.

Kentsel Dönüşüm ile hedeflerimiz.

Turizm beldesi olan Uzungöl yolu ve yayla yolları  üzerinde bulunan ilçemizi turizm beldesi yapmak.
İlçemizdeki kötü görüntüyü yok etmek
İlçemizdeki Mülkiyet sorunlarını çözmek
İlçemizi yöresel ve modern mimari ile bütünleştirmek
İlçemizde sosyal sportif mesire piknik yürüş alanları oluşturmak
İlçemizde oluşturulacak yeni yapılaşma ile günümüz şartlarına uygun modern konut iş yeri yapmak.
İlçemizde turizm amaçlı işyerleri açmak.
İlçemiz halkına turizmden iş ve ekonomik kazanç sağlamak
İlçemizde ısı yalıtımlı asansörlü kaliröferli günümüz şartlarına uygun Akıllı güvenlikli konut yapmak
İlçemizide alt yapısı ile modern sanayi sitesi kurmak
İlçemizde yatırım yapacak iş adamlarına yardımcı olmak kolaylık ve olanak sağlamak.

Kentsel Dönüşüm kapsamında İlçemize otel pansiyon konaklama tesisleri iş yeri ibadethane tuvalet araç parkı ulaşım piknik yürüyüş yolları gibi benzeri yatırımların alt yapılarını halkımızın Esnafımızın talep görüş ve önerilerini alınarak planlamak

İlçemizde ileride Konutların iş yerlerinin alım satımı kiralanması da yasal olarak aranacak Enerji verimliliği belgesi Ruhsat oturum belgesi gibi sorunları Çözüme kavuşturmak

İlçe Merkezinde Yıkılan binanın evin iş yerin yeniden yapmak için yasal izinler alınmadığından elektrik su oturum izni iş yeri açma izni verilmeyeceği den  Kentsel dönüşüm kapsamında bunların önünü açmak ve çözümünü sağlamak

Bu hizmetleri Dernekpazarı Belediyesin veya bizim yapmamız mümkün değildir. Bu hizmetleri uzun vadeli Bakanlıklarımız, TOKİ, Büyükşehir ve önemlisi siz Dernekpazarılı hemşerilerin Esnafımızın sivil toplum kuruluşlarım Muhtarlarımız halkımız desteği ile olacaktır.  Koordinasyonu sağlamak yapılacak yatırımları takip etmek sizlerden gelecek olan talep ve istekleri ilgili makamlara iletmek İlçemiz ve sizler adına çözüm aramak için sizlerden destek ve yetki istiyorum.”dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir