Yeni Müftü Bayındır Görevine Başladı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı’nın yeni Müftüsü görevine başladı.

Tercüman Özbek’ten boşalan Dernekpazarı Müftülüğüne Mülayim Bayındır atandı. Yeni müftümüzü ziyaret ederek ilçemiz hakkında fikir alış verişinde bulunduk

Bayındır gazetemize yaptığı değerlendirmede “Yaklaşık 16 yıldır Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde değişik görevleri ifa ettikten sonra, yurtdışı görevi dönüşü Karadeniz’in alim ve hafız yatağı şirin ilçesi olan Dernekpazarı’nda vazifelendirildim. Şahsım ve bütün Müftülük personeli olarak, diğer kamu ve sivil kuruluşlarla işbirliği içersinde vatandaşlarımıza yönelik dini rehberlik ve din hizmetini en verimli şekilde sunma gayreti içersinde olacağız inşallah.

Bu kutlu vazifede hepimiz için Rabbimden muvaffakiyetler diliyorum!”dedi. 

Mülayim Bayındır Kimdir ?

1977 yılında Adapazarı’nda doğdu. İlkokuldan sonra Aziziye Kuran Kursu’nda hafızlığını ikmal etti. Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’ni bitirdi. 2000 yılında Sakarya Üniv. İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında aynı Üniversitede ”Tashif ve Hadis Bilimi’ne Etkisi” konulu yüksek lisans tezini tamamladı. Sakarya’nın Taraklı,  Hendek ve Adapazarıilçelerinde imam-hatip olarak görev yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın, 2009 yılında Bursa Nilüfer eğitim Merkezi’nde açmış olduğu Arapça kursuna katıldı. Kursun bitiminde Kayseri Eğitim Merkezi’nde ihtisas eğitimine devam etti. 2012 mayıs ayında Konya Doğanhisar İlçesi’ne vaiz olarak atandı. 2013 yılında kısa süre Bursa Yıldırım ilçe vaizi olarak görev yaptı. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın açtığı müftülük sınavında başarılı olarak 06.11.2013 tarihinde Artvin Murgul İlçe müftüsü olarak atandı. 2014-2018 tarihleri arasında Almanya Düsseldorf Din Hizmetleri Ataşeliğine bağlı Mönchengladbach Ditib Mrz. Cami’nde Din Görevlisi olarak vazifelendirildi. 30.10.2018 tarihinde yurtdışı görevi dönüşü Trabzon Dernekpazarı ilçe müftüsü olarak tayin edildi. Halen bu görevine devam etmektedir. Evli ve üç çocuk babası olup Arapça bilmektedir.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir