Yazmaktan imtina ediyorum ama!

0 Paylaşımlar

Güzel bir kurban bayramını kazasız belasız geride bırakmanın huzurunu yaşarken, gördüğüm bazı görüntüler bu bayrama gölge oldu. Kurban bayramı arefesinde Sultanmurat Yaylasında, Yayla Ortası şenlikleri adı altında her yıl geleneksel olarak düzenlenen etkinlikler vardı. Bizde o nedenle  trafik yoğun olur, uğraşmayalım diye gelen misafirlerimle bir gün sonrası Sultanmurat yaylasına çoluk çocuk piknik yapalım dedik. Dedik demesine de! dediğimize bin pişman olduk. Sultanmurat yaylasına çıktığımızda karşımıza çıkan manzara içler acısıydı. Sanki yayla değilde katı atık depolama yerine gelmiştik! Yurdumun insanı böyle yapmamalıydı. Hemen yanımızdan birisi “Araplar yapmıştır” demez mi!. Bu daha sinir bozucu tabir. Sanki bir önceki gün Araplar festival yapmıştı bu alana. Kaldı ki sen ben çöpünü ol orta atarsan onlarda gördüklerini yaparlar! Olayın başka acı boyutu da çevrede  otlayan inekler çer çöp içindeki cam kırıklarını yeme ihtimalide çok yüksek. Şunu bir daha hatırlatmakta yarar var; bunlar tam bir kul hakkıdır. İnsan olarak evvela biz üzerimize düşen görevi yapmalı ve çevreye kibrit çöpü bile atmamalıyız. Biz yapmayacağız çocuklarımızda bizi örnek alıp yapmayacaklar. 

     Bu manzara karşısında aklıma gelen ilk soru: Bu şehrin idarecileri ne iş yaparlar? Etraftaki yetersiz kalan  çöp kovalarını boşaltmakla idarecilik olmaz. Yerel yönetimler bunların önlemini almak zorundadır. İnanın bu satırları yazarken zül duyuyorum. Kamu kurumlarının tek görevi organizasyonlara isim yazdırıp reklam yapmak olmamalı. Sonra ben yazınca muhalefet yapıyor oluyorum. Arkadaşım güzel bir iş yaptınız da biz yazmadık mı! En azından etkinlik günü o alana çöp konteynerleri ve görevliler yerleştirseydiniz bunların hiç biri yaşanmazdı. Şimdi Yerel seçimlere az bir zaman kaldı. Bu halka ne diyerek oy isteyeceksiniz bilmemki! Nasılsa benim partim beni kazandırır anlayışındaki idareciler sanmayın bu millet bu vaziyet size bir daha destek verir, herkes görevini layıkıyla yapacak, yapmayacaksa başka iş yapacak.benden demesi. Kalın sağlıcakla.

24 Ağst. Ctsi.2018 Günebakış Gazetesi

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir