Yangın Korkuttu

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı’lı Suluova’daki iş adamı Keramettin Şenocak’a ait binada yangın çıktı.

Suluova’da Çatı Yangını Korkuttu.

-Yangın, apartman sakinlerini sokağa döktü.

Nedeni belli olmayan yangında 4 kişi son anda kendilerini dışarı atarak kurtuldu.

Suluova da bir apartmanın çatı katında çıkan yangında maddi hasar oluşurken apartman ve sokak sakinleri büyük panik yaşadı.

Yangının çıktığı çatı katında kiracı olarak oturan Demir ailesine ait 4 kişi ise sonanda kendilerini dışarı atarak yanmaktan kurtulurken apartmanın diğer katlarıda boşaltıldı.

Edinilen bilgilere göre; ilçenin Cumhuriyet Mahallesi Meşrutiyet Sokak’da Şenocak apartmanının çatı katında yangın çıktı. Dört katlı evin çatı katında kiracı olarak oturan hane sakinleri ile çevreden görenler 110 itfaiyeye yangını bildirdiler.

Olay yerine gelen Suluova Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale etti. İtfaiye aracının merdivenlerinin binanın yüksek katlarına yetişememesi üzerine itfaiye ekipleri bir süre çaresiz kaldı. Yangın ve duman nedeniyle bina içerisine de ilk anda giremeyen itfaiye ekipleri yangına bina dışından müdahale etti.

Daha sonra takviye olarak Amasya Şeker Fabrikası itfaiye aracı ile Merzifon Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü araçları ve yangın söndürme ekiplerinin 3 saatlik ortak çalışması sonucu yangın kontrol altına alındı. Aşırı rüzgarında etkisiyle kısa sürede büyüyerek binanın çatı katının ve kiracı Demir ailesin tüm eşyalarının yanmasına sebeb olan yangın anında apartman sakinleri ile çevredekiler büyük panik yaşadı.

İlçe emniyet güçlerimiz ile vatandaşlarımızın da yangını söndürmek için büyük gayret göstererek itfaiye personellerine yardımcı olduğu çatı yangını binanın alt katlarına sıçramadan söndürülerek kontrol altına alındı. 3 Saatlik bir caba sonucu söndürülen yangının yan taraftaki bir başka binanın çatısına da sıçradığı ve zarar verdiği öğrenildi.

Özel bir firmada işçi olarak çalışan ve yangın anında işyerinde olduğunu belirten yanan hane sahibi Erol Demir(46) kiracı olarak oturduğu evinin tüm eşyalarının yandığını ve büyük maddi zarara uğradığını, ancak eşi ve çocuklarına zarar gelmemesine sevinerek dua ettiğini belirtti. Büyük bir üzüntü yaşadığını belirten Erol Demir, aileme zarar gelmediği için şükrediyorum. Ancak hiç bir eşyamızı kurtaramadık. Yangın gecesinde bir akrabalarımızın evine sıgındık.  Şu an ne yapacağımı şaşırdım. Yetkililerden yardım bekliyorum” dedi.

Olay yerine gelerek incelemelerde bulunan ve çevre güvenliğini sağlayan Suluova İlçe Emniyet Müdürü Mevlüt Akkaya, yangının çıkış sebebinin araştırıldığını ve itfaiye müdürlüğünün ilk tespitlerine göre yangının elektrik kontağından çıktığına yönelik bilgi aldıklarını söyledi.

Yangın süresince Suluova Devlet Hastanesi 112 Acil Ambulanslarınında hazır beklediği yangın olayı ile ilgili hasar tespit çalışmaları sürüyor.
Kaynak: Yeni Haber Gazetesi/Murat Arslan

Suluova’da Çatı Yangını Korkuttu.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir