Koç’tan Dernekpazarı’na özel ilgi

0 Paylaşımlar

Ak Parti Trabzon Milletvekili adayı iş adamı Vehbi Koç Dernekpazarı’na adeta çıkarma yaptı. İlçeye gelişinde Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık, ilçe Başkanı Abdullah Akgül ve yönetimimin yanı sıra muhtarlar ve vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. İlçe ziyaret eden Koç; esnafı dolaşarak tek tek sorunları dinleyip not alıp çözüm için gerekli adımları anında devreye sokması dikkat çekti.  Bir vatandaşın  internet hızından şikayeti üzerine notun

u alan Koç; “o iş kolay, en kısa sürede ne gerekiyorsa yapılacağını “ belirtmesi vatandaşlarda sorun çözme noktasında olumlu izlenimler yarattı.

Çocukluk yaşından bu yana ticaretle uğraşan işadamı Koç; gazetemize önemli değerlendirmelerde bulunarak;” bölgemizin sorunlarını iyi biliyorum. Buralarda bizim adımıza memlet bekçiliği yapan insanlarımız çetin bir coğrafyada ve zor şartlarda yaşam koşullarını sürdürmeye çalışmaktadırlar. Bölgemizin ilk olarak göç veren değil göç alan

konuma gelmesini sağlayacağız. Trabzonumuz jeopolitik olarak önemli bir bölgede yer almaktadır. Kişi başına milli geliri 8500 dolardan 25000 dolara çıkaracağız. Bunun yanında önemli bir turizm potansiyeline sahip.  Turizmde alt yapı çalışmaları başlatılmış fakat turizm işi ilkel yollardan yapılmakta. Kısa zamanda turizm işine neşter vurulmalı ve töre esnafınında pastadan pay alabilecek şekilde düzenlemeler yapılmalıdır” dedi.

Dernekpazarı ilçesinde gördüğü ilgiden memnun ayrılan KOÇ;  Dernek

pazarı ile özel ilgileneceklerimi belirterek bir sonraki programına katılmak üzere Of ilçesine hareket etti.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir