Valimizi Kaybettik

0 Paylaşımlar

Trabzon’un sevilen valilerinden olan Recep Kızılcık’ın gece 02:30 sularında hayatını kaybettiği öğrenildi. Kızılcık, bir süre kanser tedavisi gördüğü ve İstanbul Medipol Hastanesinde 3 aydır bulunduğu biliniyordu. Recep Kızılcık, Trabzon’da 2009 ile 2013 yılları arasında valilik yaparak en uzun Trabzon valiliği yapan isimler arasında bulunuyordu.

BAŞKAN Cenazedeydi

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon eski Valisi Dr. Recep Kızılcık’ın vefatı nedeniyle yaptığı açıklamada büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Kızılcık’ın son derece başarılı bir bürokrat ve devlet adamı olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, “Trabzon’da görev yaptığı 4 yıl boyunca Trabzon kenti adına sürekli istişare yaptığımız, Trabzon’dan ayrıldıktan sonra da yine kent için görüş alışverişinde bulunduğumuz bir insandı. Ölümü bizleri derinden yaraladı. Kendisine Allah’tan rahmet, eşi Sema Hanımefendi başta olmak üzere, çocuklarına, ailesine ve sevenlerine ve Trabzon halkına ve milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.
Kızılcık’ın Trabzon Valiliği görevini yürüttüğü sırada yakalandığı hastalıktan kurtulmak için tedavi sürecinde yanından hiç ayrılmayan Başkan Gümrükçüoğlu, “O dönemde rahatsızlığını atlatmıştı. Yoğun bir tedavi döneminden sonra tekrar eski sağlığına kavuşmuştu. Trabzon için aynı tempoda koşturuyordu. Daha sonra yeniden rahatsızlandı. Tedavi görüyordu. Ancak takdiri ilahi böyleymiş. Onun yokluğunu her zaman hissedeceğiz. Sayın Valimizin Trabzon’a yaptığı hizmetleri hiç unutmayacağız ve ismini yaşatacağız” diye konuştu.
Recep Kızılcık Kimdir
İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora yapmıştır. Pehlivanköy, Kürtün, Kahta Kaymakamlıkları, İçişleri Bakanlığı Şube Müdürlüğü, Daire Başkanlığı, Kanunlar ve Kararlar Genel Müdür Yardımcılığı, 5 Mart 2007 tarihli ve 2007/11773 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile Batman Valiliği görevine atanmıştır. İçişleri Bakanlığının 10 Haziran 2009 tarihli 10030 numaralı yazısı ve Bakanlar Kurulunun 11 Haziran 2009 tarihli kararıyla Trabzon Valiliği görevine atanmıştır. 2013 Yılında bu görevinden Merkez valiliğine alınarak kızağa çekilmiştir.  Evli ve iki çocuk babasıydı…

VALİ DR. RECEP KIZILCIK GÖZYAŞLARI İÇİNDE TOPRAĞA VERİLDİ.

Geçtiğimiz gün vefat eden Tekirdağ Malkara ilçesi Sağlamtaş doğumlu son olarak 4 yıl Trabzon valiliği yapan Dr. Recep Kızılcık yakalandığı hastalıktan kurtulamayarak vefat etmişti. İstanbul Üsküdar Karacaahmet mezarlığın içinde olan Şakirin camiinde ikindi namazı sonrası toprağa verildi. İç işleri bakanlığının en üst seviyede temsil edildiği halen valilik görevinde olan valilerin bizzat katıldığı cenaze törenine vali yardımcıları, kaymakamlar ve kendisine sevgi besleyen Trabzon ilinin ileri gelenleri  ile akrabaları ve hemşerileri katıldılar. Cenazeye içişleri bakan yardımcısı Osman Güneş, personel genel müdürü Muhterem İnce, Tekirdağ Milletvekili T.Ziyaeddin Akbulut, Trabzon milletvekili Faruk Özak, İstanbul Milletvekili, Akif Hamza Çebi, Ulusoy ailesi ileri gelenleri , Valiler İstanbul valisi Hüseyin Avni Mutlu,Van valisi Aydın Nezih Doğan ve Eşi , Sakarya valisi Hüseyin Avni Coş, Erzurum valisi Ahmet Altıparmak, Muş valisi Vedat Büyükersoy, Düzce valisi Ali İlhan Su, Trabzon valisi Abdil Celil Öz, Edirne valisi Dursun Ali Şahin, Trabzon Büyükşehir Belediye BAşkanıDr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu,Tekirdağ vali Yrd. Mustafa Yel, Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, Malkara kaymakamı Mahmut Halal, Tekirdağ il müftüsü Mahmut Gürlen, Trabzon Vakfıkebir kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy,Ak parti Trabzon il başkanı Dr. Adnan Günnar, Memorial hastaneleri ve A101 marketler sahibi Turgut Aydın, Tekirdağ pasaport şube müdürü Aykut Efe, Sağlamtaş beldesi .eski belediye başkanı Ahmet Bedel, Sağlamtaşlılar dernek başkanı Recep Güven, TFF üyesi Mustafa Beyazlı, pınarhisar emniyet müdür üSalim Alemdar,Sağlamtaş dan gelen hemşerileri ve akrabaları, eşi Sema Kızılcık’ın aile yakınları ve görev yaptığı yerlerdeki tüm dostları Vali Dr. Recep Kızılcık’ı göz yaşları içinde uğurladılar.

Valimiz 1 Yıl Önce İlçemizi ziyaret etmişlerdi
0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir