Unutulmaya Yüz Tutmuş ağaçlar hayat bulacak

0 Paylaşımlar

İlçemizdeki kurumlar arasındaki uyumluluk her alanda meyvelerini vermeye devam ediyor. Trabzon Dernekpazarı Kaymakamlığı  İlçe Tarım Müdürlüğü ,Ziraat odası ve Belediye Başkanlığı arasında imzalanan protokolle ilçedeki  unutulmaya yüz meyve çeşitlerinin çoğaltılması ve korunmasına yönelik çalışma, imzalanan protokolle resmen başlatılmış oldu.  İmzalanan protokolle Dernekpazarı ilçe genelindeki Unutulmaya Yüz tutmuş meyve çeşitlerinin tespiti,seleksiyonu ve çoğaltılması hedeflenmekte.

Dernekpazarı Kaymakamı Murat YILDIZ, Belediye Başkanı Dr. Mehmet AŞIK ve Ziraat Müdürü Cengiz ŞENOCAK Dernekpazarı Kaymakamlığında düzenlenen törenle imzaladılar.
Bu kapsamda projenin teknik işlerinin ilçe tarım ve hayvancılık müdürlüğü projenin iç gücü Dernekpazarı belediyesi tarafından görevlendirilecek personel projenin finansmanı,organizasyon ve takibi Dernekpazarı Ziraat Odası Başkanlığı tarafından yürütülmesi amaçlanıyor.
Proje kapsamında ilçedeki tüm mahallelerdeki Muhtarlar vasıtasıyla meyveler tespit edilip aşılanıp çoğaltılacak.

İlçemizdeki her alanda ilerlemeye vesile olan idarecilerimizi tebrik ediyoruz.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir