TRT’den Cevap Geldi-Gereken Yapılyor

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Muhtarlar Derneği Başkanı ve  Genel yayın Yönetmenimiz Yaşar FALCI’nın Başbakanlık aracılığıyla TRT’ye yapmış olduğu yazılı müracaata cevap geldi. Yıllardır Dernekpazarı’nda hiç bir TV yayını uydusuz izlenememesi  son buluyor.

Konuyla ilgili Yaşar FALCI'” Dernekpazarı ilçesinin tek televizyon vericileri olan TRT vericilerinin bakımsızlık nedeniyle yıllardır atıl durumdaydı maalesef. Bu durumun biran önce düzeltilmesi ile ilgi Başbakanlık aracılığıyla TRT’ye yazılı müracaatta bulunduk. Sağolsun yetkililer kısa süre zarfında bize dönüş yaptılar. Olay erinde inceleme yapan görevli mühendisler kısa zaman sonra sorunun giderileceğini ve TRT kanallarının uydu cihazsız ilçenin her yerinden izlenebileceğini ifade ettiler.Bundan böyle uydu cihazı olmayan vatandaşlarımız da çatı antenleriyle televizyon izleyebilecekler. Bizlere gerekli ilgiyi gösteren Kamu Kurum ve Kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz.  “dedi

 

Gelen cevap metni aşağıdadır

Verici istasyonu tahrip edilen istasyonlardan biridir. 
Aşağıda iletişim bilgileri verilen, TRT Trabzon Verici İşletmeleri Müdürlüğümüzce yerinde yapılan inceleme sonucunda; ; Şikâyete konu istasyonun ENH direkleri ve binası Özel idare müteahit'i firmaca zarar verilmiş olup, onarımı yapılacaktır. Müdürlüğümüzce tarafınıza bilgi verilmiştir. 
Bilgilerinize rica ederiz.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

TRT’den Cevap Geldi-Gereken Yapılyor” için bir yorum

  • 24 Nisan 2013 tarihinde, saat 14:27
    Permalink

    saygıdeğer muhtarıma çalışmalarından dolayı teşekkür eder onu daha iyi hizmet yapabilecegi makamda görmek isterim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir