Trafik Cezaları Vatandaşı Çileden Çıkarttı

0 Paylaşımlar
Dernekpazarı’ndaki  trafik uygulamaları vatandaşı çileden çıkardı.
Son zamanlarda nüfusunda artmasıyla yaşanan trafik ve park sorununa çözüm amaçlı kesilen çezalar ilçe halkını rahatsız ediyor.
Dernekpazarı Taksici esnaflarından Mehmet Akın kendisine kesilen cezanın haksız ve tutarsız olduğunu belirterek”
Ben yıllardır araç kullanıyorum. Uluslar arası kamyon şoförlüğü de yaptım, şehirler arası defalarca araç da kullandım. Bu yediğim ilk ceza değil. Belki son da olmayacak. Bu güne kadar yediğim hiçbir cezaya itiraz etmedim ama bu cezaya itiraz edeceğim. Taktir hakimindir. Çünkü yediğim en anormal ceza bu. Böyle ceza görülmedi. Aracı kullanan başkası ceza puanı kesilen başkası, nasıl iş bu?
Taksi durağına aracımı sıraya sokmak için girerken ve yıllardır buraya bu şekilde araçlarla girerken bu cezanın neden kesildiği ne amaçla kesildiğini anlamış değilim. Ceza makbuzunda durağın yani diye yazılmış. Durağın yanı bile olsa park yapılamaz veya ters yön veya o cezanın yazıldığı gün bu yöne girilmez gibi bir işaret sesli veya görsel tabela yoktu. Durağa girerken aracımın resminin çekildiğini mesai arkadaşlarım gördüğünü söyledi. Karakola gidip neden ceza yazıldığını ve görüntüleri görmek istediğimi söyledim. Ama gerekli bir açıklama söylenmedi. Cezanın aylar önce oğlumun trafik memuru ile tartıştığı için bugün bir kin gütme yüzünden yazıldığını düşünüyorum. Aynı trafik memuru ilçede farklı kişilerle gereksiz münakaşalara girdiğini, çözüm amaçlı değil de problem amaçlı çalıştığını görüyor ve duyuyoruz.” diyerek tepkisini dile getirdi..
116. maddeden kesilen cezaya itiraz edeceğini belirten Akın bu işin peşini bırakmayacağını kanun önünde hakkını arayacağını belirtti.
0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir