Trabzon’da ittifak ve adaylar üzerine

0 Paylaşımlar
Yerel seçimlerde geri sayımlar başladı. Zaman gittikçe daralıyor. Seçim için son 24 saat çok önemli derler.  Seçimin favori partisi Ak Partide aday adayları için son 5 ay önemli. Yavaş sürpriz aday adayları meydana çıkmaya başlayacaktır. Büyükşehirde Asım Aykan, Mazhar Yıldırımhan, Oktay Saral, Erdoğan Bayraktar, Haydar Revi, Ahmet Metin Genç  gibi isimler ön plana çıksa da bir başka sürpriz güçlü bir isim daha gündemde. Bizzat Başkan Erdoğan’ın talimatıyla gelebilecek bir isim bu. O isim şimdilik sessizliğini koruyor. Yakın zamanda proje adamı diyebileceğimiz bir isimle tanışabiliriz. Siyaset bu her an her şey olabilir elbette. Ama sular yeni yeni ısınmaya başladı onu belirtelim. Bana göre Ak Parti MHP ile Trabzon’da ittifk yapabilir.
*
  Ortak Aday Çıkar mı?
CHP’de Canalioğlu ismi ön plana çıksa da sürpriz isimler de gelebilir. Canalioğlu Başkanlığı dönemindeki halkla olan ilişkilerine güveniyor. Bu yüzden de CHP hem seçimi alma hemde Canalioğlu’nun gönlünü alma  siyaseti güdebilir. 
*
Ortak AdayCanalioğlu mu?
Öte yandan İyi Parti CHP ile aynı isim üzerinde anlaşabilir mi. Anlaşma sağlanırsa bu isim kim olabiliri düşündük biraz. Aldığımız duyumlar Canalioğlu üzerinde çalışmalar sürüyormuş. Mutabakat Sağlanır mı ne kadar başarılı olunur zamanla hep birlikte göreceğiz.
*
Saadet Teşkilatlara Sinyal Verdi
Trabzon’un güçlü isimlerinden Saadet Partisi ittifka katılır mı derseniz bence katılmaz. Saadet Partisinin genel prensiplerine bakacak olursak her il ve ilçeden adayını çıkarır. İşte bu kapsamda Saadet teşkilatları uyararak aday olabilecek isimlerin listelerini İlçe Başkanlarından istedi.
*
Yatırımlar Yerinde Yapılmadı!
Trabzon’a yapılan yanlış yatırımlar sorunların çözümüne katkı sağlamadı. Yapılan milyarlarca lira tutarındaki harcamalar Trabzon’a nefes aldırmadı. Sadece Trabzonspor trafiğini düşünüp proje yapanlar, çömlekçi Kaşüstü trafiğinde sınıfta kaldı. Malesef uzun soluklu olmayan projeler bir yerden sonra yürümüyor. bana göre Trabzon çok dahagüzel projeleri hayata geçirebilirdi vesselam
0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir