TRABZON’DA DİRİLİŞ SİNYALLERİ VERİLDİ

0 Paylaşımlar

İHH İnsani Yardım Vakfı ve düzenlenen “Diriliş Buluşmaları” konferansının beşincisi Hayri Gür Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Çok yoğun katılımın olması trafiği kilitledi bazıları yer olmadığından geri dönmek zorunda kaldı.

Dernekpazarı’ndan da Dernekpazarı Belediye aracı kaldırıldı ve ilçemizden  çok sayıda vatandaş programa katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, Suriye ve Filistin’de yaşananların zalimlik olduğuna işaret ederek, geleceği gençlerin kuracağını söyledi.

Salondaki kalabalığın kendilerini sevindirdiği kadar İsrail’i üzdüğünü belirten Yıldırım, “Çünkü İsrail ordusu Filistin’i işgal ettiği zaman ‘Filistin’deki yaşlıları öldürürüz, gençler ise Filistin davasını unutur’ demişlerdir. Şimdi gençler ve kardeşlerimiz Filistin davasını unutmadı. Sizin varlığınız İsrail’e büyük bir mesajdır. İnşallah sizler hem Filistin hem Suriye hem de Irak’ı kurtaracak nesillersiniz” diye konuştu. Yıldırım, Müslümanlara yönelik büyük bir katliamın yapıldığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yeryüzündeki bütün Müslümanları kurtarmak üzerimize farzdır. Suriye zindanlarında kadınlarımıza ve kızlarımıza yapılanları unutmadık, unutmayacağız. Şu anda bir hapishanede tam 5 bin 700 tane Müslüman kadına kötülük yapanları da unutmadık, unutmayacağız. Burada gençleri yetiştireceksiniz, insan kazanacaksınız. Sabah namazlarına çağırıp Kur’an-ı Kerim okuyacaksınız. Bunları yapacaksınız ki Mescid-i Aksa’ya Suriye’den geçerek girdiğimizde milyonlarca insanın ayak sesini bütün zalimler duyacak.”dedi.
Konuşmalar sık sık tekbir sesleriyle kesildi.Ayrıtılar gelecek

Bülent Yildirim Dirilişte Şehit yoklaması Alıyor

Posted by Yaşar Falcı on 4 Mart 2016 Cuma

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir