Trabzon siyaseti ve adaylar üzerine…

0 Paylaşımlar

Büyükşehir’le birlikte Trabzon’un sorunları da büyümüş durumda. Belediyeler en ufak sorunlarda bile topu taca atmayı iyi beceriyor. Belediyelerin asli görevi vatandaşa hizmet etmektir. Eğer senin yetki sınırların içerisinde değilse o işi yetkili kuruma iletmek te senin görevindir. Eğer sen vatandaşı “benim yetki alanımda değil, büyükşehirin görevi!” diyerek yanından uzaklaştırırsan; O da seni ilk seçimde makamından uzaklaştırmasını bilir.

Cumhurbaşkanı gibi belediye başkanı istenmiyor!

Cumhurbaşkanımızın talimatları ortada iken maalesef bazı belediye başkanlarının halka inememe sendromu devam ediyor. Trabzon’umuzun her kesiminden insanıyla yakın ilişkilerim vardır. Gezdiğim gördüğüm insanların özellikle de Ak Partilerin şikâyeti; “Yanımızdan Cumhurbaşkanı gibi geçen bir başkan istemiyoruz” şeklinde. Bana göre belediye başkanının ikinci ikamet yeri Ankara olmalı. Hesapları hizmet üzerine olmalı. Sağa sola şirin gözükmek yerine hizmet yapsın, o daha makbuldür. Kısacası Volkan Canalioğlu gibi devamlı halkın içinde olacak başkan isteniyor. O yüzden de Orhan Fevzi beyin işi biraz zor.

Turizm sorunları ne zaman çözülecek?

Bölgemizi bu yıl 650 bin Arap turist ziyaret etmiş. TURSAB’ın verilerine göre bu yıl yaklaşık %25 artış ( 180 bin kişi daha fazla) ziyaret gerçekleşmiş. Bölgemizde yaşanan sorunları daha evvelki yazılarımızda değinmiştik. Şimdi bu sorunların çözümleri için gelecek yıla hazırlık yapmak elzemdir. Olası belediye başkanları değişikliğini göz önüne alacak olursak, idarecilerin bu sene eforları daha çok başkan adayı seçilme üzerine olacak gibi duruyor. Sizin anlayacağınız bu sene de bu sorunlara el atılmayacak gibi duruyor. Başkanlarımız şunu unutmasınlar; Hizmet edeni halkımız yalnız bırakmaz. Siz eforunuzu halka hizmete adayın. Sırtınızı Hak’ka ve halka dayayın. Korkmayın. Bizler de sizin için elimizden geleni yapalım.

Mazhar Yıldırımhan için mega proje nedir?

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da görüştüğümüz yakın dostumuz, dava ve misyon adamı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan beyle sohbet ettik. En son konu Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adaylığına dayandı. Kendisine görev verilmesi durumunda mega projesinin ne olacağını sordum; “Mega Projemiz Trabzon’da olmak, Trabzon’a hizmetkar olmak” olduğu cevabı beni ziyadesiyle mutlu etmiştir. “İşte benim başkanım bu fikri kendine şiar edinmelidir” demekten kendimi alıkoyamadım.

Vatandaşı mağdur eden çalışmalar!

Yomra Dal-Çık projesi başlı başına bir sorun. Yetkili ve etkili belediyeler bu konuda başarısız kalmıştır. Bu eziyet bu kadar sürmemeliydi. Öte yandan Trabzon Diş Hastanesi önündeki yapılan kazı çalışmasının uzun süredir devam etmesi vatandaşın tepkisine neden oluyor. Vatandaşa eziyet veren bir iş 6 ay devam etmez.

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir