Trabzon İHH’dan OF’ta Yetim Programı

0 Paylaşımlar

Trabzon İHH’nın Of’ta düzenlediği “Sınıfça Bir Kardeşe Yetim Olduk” programı ve yetim Kızı Tiyatro Gösterisi vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi.
Of Belediye Konferans salonunda düzenlenen program Kur’an-ı Kerim dilavetiyle ile başladı. Programın açılış konuşmasını İHH Trabzon Şubesi Yetim Birimi Başkanı Zühtü Kalma yaparak  ;Trabzon da  İHH’nın tarihi sürecini anlatarak, sinevizyon eşliğinde Trabzon ve Dünya genelinde yaptıkları faaliyetlerini anlatarak”  Trabzon İHH 27 Haziran 2011 de kuruldu,. 4 yılda yaptığımız başlıca faaliyetleri sıralayacak olursak, Arakanda 10 ailelik  barınma kompleksi, Uganda’da ana Çocuk Sağlığı Merkezi, Afrikada  8 tane su kuyusu açıldı 4 tane daha açılacak ve bunların yanısıra gıda,barınma malzemesi,ev eşyası kömür ve nakti yardımlarımız var. İHH Trabzon’da 361, Türkiye genelinde 7887  ve Dünya Genelinde 52 ülkede 58723dir. Bunun yanısıra  misonerlerin baktığı yetim sayısı 4 milyonu bulmaktadır. O yüzden çok çalışıp daha çok kişiye ulaşacağız.”dedi.

Programda  Trabzon Bahçecik İmama Hatip Ortaokulu öğrencilerinin hazırladığı “Yetim Kızı” adlı tiyatro gösterisi’ni izlerkenbazı vatandaşlar gözyaşlarını tutamadı.

Programın sonunda Of İlçesinde yetimlere en çok destek veren Of Anadolu İmam Lisesi Müdürü Sedat Gül ve  Cumapazarı Ortaokulu Müdürü Hikmet Turana plaket takdim edildi.
​Plaketleri Of Çarşıbaşı Camii İmamı İsmail Küçükakyüz ve Trabzon İHH Başkanı Dr. Murat Kadir Topçu okul müdürleri Sedat Gül ve Hikmet Turan’a takdim ettiler.

Programa  Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.trabzon-ihh (3) trabzon-ihh (5) trabzon (2) trabzon-ihh (1)

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir