Taze Yasin Satan Adam ve Andımız Üzerine

0 Paylaşımlar

Bu hafta din istirmarcılarını da yazmadan geçemeyeceğim. İstanbul’da Zincirlikuyu mezarlığında taze yasin satan adam! Bana göre bu adam Milenyum çağının mucididir. Mezarlığa gelenlere balonlara üflenmiş taze yasin satması bence asrın icadıdır. Alıyorsun balonu, mezara üfletiyorsun havasını oluyor sana taze yasin okunmuş!

” Aldatan bizden değildir.”
 Efendimizin bu hadisi şerifini bilmeyen yoktur,bilen bir insan ise nasıl olur da din kardeşlerini aldatır!

 Televizyon ekranlarından milletin gözüne baka baka; Kabe kokusu,  bilmem ne hoca kokusu, bilmem ne okunmuş su,  yanmaz kefenlerden  taze yasin’lere kadar milleti aldatanlar bu bilgi çağında nasıl iş yapıyorlar anlamış değilim.  Günahların en büyüklerinden birisi de insanları din ile aldatmaktır diye biliyorum.

*
 Hükümetin bu din istismarcılarına derhal dur demesi gerekir. Milleti aldatan bu tür din tacirlerine geçit vermemesi gerekir. Bana göre diyanetin  bu alanları görmezden gelmesi ana sebeplerdendir. İnsanların bilinçlendirilmesi gerekir. İnsanımız sakal sarık cübbe görünce birde arapca bir şeyler okuyunca o kişiyi dinde fakih zannediyor. Güzel yurduma bu görüntüler yakışmıyor.
***
Doğruyuz Çalışkanız Ama!
Gelelim şu meşhur Andımız meselesine. Bu asırda bunları tartışıyor olmak halimizin izahı olsa gerek. Yıllarca okulumuzun bahçesinde “doğruyuz, çalışkanız” dedik ama ne kadar doğrulduk!
Derse girdik kopya çektik, eve gittik yalan söyledik! Demek oluyor ki lafla peynir gemisi yürümüyor arkadaş. Her işimiz gibi bu işimiz de şekilden ibaret. Bizler yaradılışımıza has doğru dürüst müslüman olsak, ortada sorun kalmayacak. Bana göre de andımız gereksiz ve boşa  zaman kaybettiren bir uygulamadır. Kaldırılması çok isabetli olmuştur vesselam.
0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Taze Yasin Satan Adam ve Andımız Üzerine” için bir yorum

  • 30 Aralık 2018 tarihinde, saat 15:57
    Permalink

    1- hükümet din istismarcilarina müdahale etmez cunki kendi varlığını din istismarına borçludur.
    2- sen andımız’ı eleştirecek ne bilgi nede kültür zeviyesinde bir kişi degilsin.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir