SultanMurat Şehitleri Panel’le Anıldı

0 Paylaşımlar

Sultanmurat Yaylasında “Vatana Adanmış Hayatlar: Şehadetlerinin 100. Yılında Sultanmurat Şehitleri” konulu panel düzenlendi
Trabzon Valililiği Sultanmurat Yaylasında  “Vatana Adanmış Hayatlar: Şehadetlerinin 100. Yılında Sultanmurat Şehitleri” konulu panel düzenledi.

20 AğustosPazartersi günü  Saat 1300’te Sultanmurat Şehitler Camii ve Külliyesi konferans salonunda gerçekleştirilen programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı, Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz yaptığı konuşmada “Geçmişte olduğu gibi bugün de üzerimizde hain emelleri olanlar mevcuttur. Bayrağımız şehit kanlarıyla yoğrulmuş bu topraklarda ebediyen dalgalanacaktır. Programa yoğun ilgi gösteren vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu panel bir başlangıçtır. Şehitlerimiz ve tarihimizle ilgili bilinç oluşturacak programların devamı gelecektir.” Dedi.

Programa panelist olarak Bayburt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu, İlçemizden Araştırmacı Yazar Sadık Albayrak KTÜ Rektör Yardımcısı Tarihçi Prof. Dr. Hikmet Öksüz, Öğretim Görevlisi Veysel Usta ve Yerel Araştırmacı Ahmet Cemal Niyazoğlu katıldı.

Moderatörlüğünü Prof. Dr. Nasrullah Hacımüftüoğlu’nun yaptığı panelde 100 yıl önce Rus işgali sırasında bölgede yaşanan direniş hareketleri ve bu esnada verilen şehitler bilgi ve belgeler eşliğinde anlatıldı. Panelde ufak tefek bazı tartışmalar yaşanması dikkatlerden kaçmadı.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir