Sultanmurat Yayla Ortası Şenlikleri Yapıldı

0 Paylaşımlar

 Sultanmurat yayla ortası şenliği binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti.

Her yıl 20 Ağustos günü geleneksel olarak düzenlenen ve binlerce kişinin katılımı ile büyük bir organizasyon olarak kutlanan Sultanmurat yayla ortası şenliği geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda gerçekleştirildi.Çaykara Belediyesi ve Ataköy Kalkındırma, dayanışma ve güzelleştirme derneğinin katkılarıyla düzenlenen ve Türkiye’nin birçok yerinden katılımın olduğu Sultanmurat Yayla ortası şenliğine, sabahın erken saatlerinde İl ve ilçelerden  binlerce vatandaş, Sultanmurat yaylasına akın ederek, yol boyunca kuyruklar halinde şenlik alanına ulaştı. Serin bir havada yapılan şenliklerde geçen yıllara göre katılımın çok olması renkli görüntülere sahne oldu. Şenliklerin çevre güvenliği Jandarma tarafından sağlandı. Programa   Çaykara Kaymakamı Musa Üçgül, Dernekpazarı Kaymakamı ve Çaykara Kaymakam Vekili Selim Erkovan, Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok, Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Âşık, Çaykara Belediye Başkan Yardımcısı Refik Albayrak ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZIN YÜKSELDİĞİ GÜNDÜR

Ülkemizin dört bir tarafından bugünkü sevincimize ortak olmak için gelen herkese hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Dernekpazarı Kaymakamı ve Çaykara Kaymakam vekili Selim Erkovan,” Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Sultanmurat şenliklerinde sizleri ağırlamaktan büyük bir mutluluk ve kıvanç duyuyoruz. Sultanmurat şenlikleri sadece bir şenlik olmasının ötesinde birliğimizin ve beraberliğimizin pekiştiği, kardeşlik duygularımızın yükseldiği çok anlamlı bir gündür. Bu Sevinçli gününüzde başta organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum,”dedi.

SULTANMURAT TARİHE MAL OLMUŞTURSultanmurat şenliklerine katılanları selamlayarak konuşmasına başlayan Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,” Sultanmurat yaylası tarihe mal olmuş bir yaylamız.400 yıllık tarihi ile beraber yapılan bu organizasyonların gün geçtikçe büyüyen ve binlerce kişinin katılımıyla kutladığımız bir festival.1635 yılında dördüncü Sultanmurat’ın İran seferi dönüşünde Sultanmurat yaylasına uğraması ile başlayan bu süreç bu günlere gelmiştir. Bu coğrafyanın bize kazandırılması için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi minnetle anıyorum. Şenlikler birliğimizin, beraberliğimizin, mutluluğumuzun ve neşemizin en üst noktalara ulaştığı bir gündür. İnşallah bundan sonraki organizasyonları çok daha iyi bir şekilde gerçekleştireceğiz. Bizleri yalnız bırakmayan tüm Sultanmurat severlerine teşekkür ediyorum,”dedi. 

Dernekpazarı belediye Başkanı Dr. Mehmet Âşık yaptığı kısa konuşmada, Sultanmurat şenliklerinin tarihi ve geçmişten gelen bir eğlence olduğunu ifade ederek, Şenlikte emeği geçen herkese teşekkür etti. SAHNE ŞENLENDİ Sunuculuğunu Efsane Ali tarafından yapılan şenliğe sırasıyla sanatçılardan, Enes Yıldırım, Soner Şahin, Dursun Yılmaz, Sedat Keskin, Kerim Aydın, Sinan Sami, Yakup Atalay, Cengiz Selimoğlu, Mehmet Tak, Zeynep Birinci, Seyfettin Çakıral, sahne alarak söyledikleri birbirinden güzel türkülerle etkinlik alanını dolduran binlerce kişi zaman zaman gelen sis ve soğuk havaya rağmen hiç durmadan horon oynayarak doyasıya eğlendi. Akşama kadar devam eden Yayla Şenliği olaysız bir şekilde sona erdi. 

ŞENLİĞE SPONSOR OLANLARYıldızlı Güven ve İmperial Hastahaneleri, Nezihi Serdaroğlu, Muhammet Meral,Bahattin Güreş, Topkar, Behçet Çevik,Yılmaz Sivişoğlu,Hasan Dursun, Mustafa Nuhoğlu, Ergün Yıldırım ve Nail Özbay.

Program Kaçkar Tv den naklen yayınlandı..

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir