Son 10 Yılın En Yoğun Kar’ı

0 Paylaşımlar

DOĞU Karadeniz Bölgesinde son 10 yılın en yoğun karı köylerle merkezin irtibatını kesti. 48 saattir  hiç durmadan yağan bereket bölgede 5 vilayette 1300’ü aşkın köy yolunu kapattı. Yağışın hiç kesilmeden devam etmesi çalışmaları etkilerken, ekipler ancak ana arterlerle birlikte sağlık çağrılarına cevap verebiliyor.

İlçemizde Son Durum

Belediye Başkan Vekili Ali Osman Ekşi den aldığımız bilgiye göre Köy yollarında ana arterlerin açık tutulması hedeflenerek hasta ve yaşlılara öncelik veriliyor. Belediye yetkilileri asılsız hasta ihbarlari bizi zor duruma sokmakta, vatandaşlarımızın hastalık durumunda 112 yetkililerini aramaları onların da Belediyemizi bilgilendirmeler gerekiyor.

Elektrik te ise hemen hemen kesinti yok denecek kadar az.

BÖLGEYE SON YARIM ASRIN EN YOĞUN KARI YAĞABİLİR

 

TRABZON’DA kar yağışı yüksek kesimlerde 80 cm’yi geçerken 200 mahalle ile ulaşım gerçekleştirilemiyor.  Rize’de 288 köy yolu  kapanırken, Gümüşhane’de 300  Giresun’da 430, Artvin’de ise 130 köyle irtibat sağlanabilmesi için ekipler çalışmayı sürdürüyor. Kar yağışının bugün de devam etmesi bekleniyor.

 

SON 10 YILIN KARI YAĞDI

 

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, il genelinde etkisini sürdüren kar yağışı ve şehirde gerçekleştirilen kar mücadelesi çalışmalarıyla ilgili basın mensuplarına değerlendirmelerde bulundu. Sahaya çıkarak çalışmaları denetleyen ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başkan Gümrükçüoğlu, Trabzon’da cumartesi akşamı başlayan kar yağışının pazar günü il genelinde şiddetini arttırarak devam ettiğini kaydederken kar kalınlığının sahil bölgelerde 40-50 santimetreye, yüksek bölgelerde ise 1-2 metreye ulaştığını ifade etti.

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir