Solaklı Vadisinden Örnek Hareket

0 Paylaşımlar

Uzungöl- Çaykara ve Dernekpazarı´nda Sivil Toplum Kuruluşlarının organize ettiği terörü lanet yürüyüşü ne yüzlerce kişinin katılımıyla yapıldı.

Askere alınmak için de dilekçe veren Vatandaşlar  Sabah 10:30’da Uzungöl’den hareket eden yaklaşık 50 araç Çaykara’ya geldiler, saat 11:00’de Çaykara’dan ilave olan araçlarla Dernekpazarı’na hareket edildi,11:30’da Dernekpazarı’ndaki araçlarla birleşilerek birlikte Of’a gidildi.

Teröre lanet programına yaklaşık 200 araçlık bayraklı  konvoy yapan iki ilçenin vatandaşları konvoy halinde yaklaşık 250 dilekçeyi Of askerlik şubesine vermek istediler. Polis Grubun tamamına izin vermeyince sadece 30 kişilik gruba izin verildi ve dilekçeler   Askerlik Şubesindeki nöbetçi amire teslim edildi.

Askerlik Şubesi önünde sloganlar eşliğinde açıklama yapan grup sözcüsü Ali Zeyrek”  Son zamanlar artan terör olaylarında askerlerimizin kalleşçe şehit edilmesinden dolayı vatanın bölünmez bütünlüğü için buradayız, Bizler askerliğini yapmış vatandaşlar olarak bu günlerde tekrar askere gitmek istiyoruz”dedi.

Sonrasında konvoy eşliğinde Çaykara’ya gelinerek merkezde basın açıklaması yapan gurup Ardından Şehit Baş Komiser Ahmet Çamur’un Soğanlı Mahallesinde bulunan kabri şerifine hareket edilerek burada şehidin ruhuna Kur’an-ı Kerim okunup dualar yapıldı ve  grup olaysız dağıldı.

Resimler eklenecek…

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir