“Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yöntemleri” Seminerleri

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Müftülüğümüzce Kur’an Kursu öğrenci ve öğreticilerine yönelik her ay düzenlenen 1 Konu 1 Konuk söyleşisinin bu ay ki konuğu EHAD ( Evrensel Hafızlar Derneği ) Genel Başkan Danışmanı Eğitimci Yazar ve Diyanet İşleri Başkanlığı Din Görevlilerinden Ziya SALİHOĞLU oldu.

Bölge Kız Kur’an Kursunda saat 11:00, Gülen Erkek Kuran Kursunda saat 15:30 ve Akköse Erkek Kuran Kursunda saat 17:00’de öğrenci ve öğreticilerinin katıldığı seminerde ‘Sınav Kaygısı ve Başa Çıkma Yöntemleri, Eğitimin 4 Mimarı, Başarılı Hafız Olma ve Yetiştirme Metodları ve İdeal Hafız’ın El Kitabı ne olmalı’ konularında Eğitimci-Yazar Ziya SALİHOĞLU tarafından seminer verildi.

Ziya Salihoğlu hocamızın vermiş olduğu seminerden not alabildiğimiz şu cümlelerini sizlerle paylaşalım:
-“Özgüven sahibi olalım.”
-” İlim bir ışıktır.”
-“İlim öğrenen kişiye, Ebeveynin kesesi, Talebenin hevesi, Hocanın nefesi gerektir..
-” Zaman, selden kütük kapma zamanıdır.”
-“Başarı, olman gereken yerde olmaktır.”
-“Başarı = Baş+ Arı yani Baş-arı olmak için arı gibi çalışmak gerekir. Arı gibi çalışmak, insanı başarılı kılar.”
-“Başarı, hayallerini hatıralara dönüştürebilmektir.
-“Başarı için fedakar olmak lazım. Fedakar = Feda+Kar. Yani başarı için bugün karlı olduğunu düşündüğün, seni aslında oyalayan şeylerden feda edebilmen, vazgeçebilmen gerekir.
-” Başarılı bir hafız olmak için 7D kralını hep hatırında tut! ( Dinle, Dinlet, Düşün, Dinamik ol, Disiplinli ol, Düzenli çalış! )
-” Unutma ki yatarak başarıya ulaşan tek canlı tavuklardır. Sen tavuk değilsin!
-” Başarıda zamana odaklanır emekler.. Bu kuralı bilmeyenler, ömür boyu emekler. Zamanını iyi değerlendir!
-” Başarı için THY kuralını hep hatırla! ( Tutkulu ol, bir Hedefin olsun, içindeki gizli Yeteneği keşfet ve açığa çıkar!”
-” Herkes başarılı olmak ister. Ancak bunu YAPMAK için OLMAK gerekir. Başarılı olmak için ilimle, bilgiyle DOLMAK gerekir. İlimle, bilgiyle dolmak için de bilgiyi, ilmi nerede, nereden ve kimden alacağını BİLMEK gerekir. Siz, bu konuda sahip olmak istediğiniz ilmi, uzmanlarından alma ve öncesinde onları nerede – nasıl bulacağınızın yollarını araştırın.

Belki şimdi bu size zor gibi görünür ancak unutmayın ki Binlerce kilometrelik bir seyahat basit bir adımla başlar. Bu yolda kazanacaklarını hayal et!

Efendimiz ” Sizin en hayırlınız, Kuran’ı öğreten ve öğretendir.” buyuruyor. Hadi bir adım atın, korkmayın, kendinize güvenin, sizde başaracaksınız! ” dedi.

Seminer sonunda Eğitimci-Yazar Ziya SALİHOĞLU katılımcılara Eğitimin 4 Mimarı, Başarılı Hafız Olma ve Yetiştirme Metodları ve İdeal Hafız’ın El Kitabı adlı kitaplarını hediye etti.

Müftümüz Tercuman ÖZBEK, İslam’a, Kur’an’a ve insanlığa hizmet uğrunda bir ömür geçirme azminde olan ve yazdığı kitaplar, çeşitli il-ilçelerde verdiği seminerler ile bu gayretini ortaya koyan kıymetli hocamız Ziya SALİHOĞLU’na, Dernekpazarı İlçe Müftülüğü olarak bizleri kırmayıp davetimize icabet ettikleri ve değerli bilgileriyle bizleri aydınlattıkları için teşekkür eder, kendisine Allah’tan uzun hayırlı bir ömür, sağlık ve afiyetler diliyoruz. Dernekpazarı İlçe Müftülüğü olarak siz değerli halkımıza, Ziya SALİHOĞLU hocamız gibi alanlarında uzman nice ilim adamlarını zaman içinde tanıştırmayı ümit ediyoruz dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir