Siirt’ten Trabzon’a mektup; ve Cevabımız!

0 Paylaşımlar

PKK terörünü protesto gösterilerini provoke edip Türk-Kürt çatışması çıkarmak isteyen karanlık odaklara en güzel cevap Siirt’ten geldi. Trabzonlulara açık mektup gönderen bir Siirtli, kardeşlik dersi verdi!

Trabzon terminalinde   Siirtli bir grupla yaşanan gerginlik üzerine yazılan mesaj, “Biz Trabzonluyu mert biliriz” sözleri ile başlıyor ve “Ülkemizde kardeşi kardeşe kırdırmak isteyenlerin emellerine nasıl alet olursun. Biz seni hala kardeş biliyoruz sen de bizi kardeş bil” ifadeleri ile devam ediyor.

İşte Siirtli’nin Trabzonlu’ya mektubu:

‘Biz Trabzonluyu mert biliriz.Bizim gibi garibanın yanında biliriz her söylenen inanmaz hakka hukuka bağlıdır biliriz. Biz Trabzonluyu bizler gibi sever biliriz. Biz Trabzonluyu üç beş şerefsizin oyununa gelmez biliriz. Biz Trabzonluyu Siirtliyi kardeş bilir diye biliriz.Trabzonlu kardeş üç beş sünnetsiz köpeğin birde onlara çanak tutan şerefsizin aklıyla ülkemizde kardeşi kardeşe kırdırmak istediği bu günde nasıl olurda onun emellerine alet olursun.

Sen ne sandın bu kardeşliği? Güneydoğuda yaşayan kardeşinin itlerle el ele olduğunu mu sandın?

Sen Güneydoğu da ülkesi için kanını canını malını vermek için hazır olan Arabı, Kürdü,Türkmen’in öldüğünü mü sandın?

Yok Kardeş Yok biz daha ölmedik!

Belki şimdi devlet baba için sesimizi çıkarmıyoruz ama son sözümüzü henüz söylemedik!

Biz seni hala kardeş biliriz Trabzon, sende bizi kardeş bil!

Kardeş bil ki bu ülke için aynı cephede can vermeye devam edelim!

Kendine İyi Bak Trabzon Siirt ve Siirtli Seni Seviyor’…

Cevaben Bizde diyoruz kiGerçekte sizin gibi düşünenleri bizlerde kardeş olarak  biliyoruz ve seviyoruz... Evet bizlerle birlikte yüzyıllar boyu ortak bir vatanda kardeşçe yaşadınız, omuz omuza Çanakkale’de savaştık. Sizlerin de bu vatanı bizim kadar  samimi olarak sevdiğinize inanıyoruz. Şimdi aramıza ekilen bu fitne tohumlarına boyun eğmeyeceğiz ve sizleri ötekileştirmeyeceğiz. Onların istediği gibi sizleri onların kucağına itmeyeceğiz. Bu cennet vatan hepimize fazlasıyla yeter.Kapımız sizlere  herzaman açıktır..Allah birliğimizi diriliğimizi bozmasın…

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir