Şiddetli Rüzgar Çok Sayıda Çatı Uçurdu

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı ve Çaykara ilçelerinde gece saatlerinde etkisini gösteren şiddetli fırtına, evlerin çatısını uçurdu. Çatısı yıkılan ahır içerisinde bulunan bir koyun telef oldu.
Dernekpazarı’nın yüksek kesimlerinde etkisini gösteren şiddetli fırtına nedeniyle, bölgede bulunan evlerin çatısı uçtu. Gece yarısı şiddetini arttıran fırtına nedeniyle çatısı yıkılan ahırın içerisindeki bir koyun telef oldu. Bir evin teras duvarı, park halindeki otomobilin üzerine devrildi. Fırtına nedeniyle evlerinde maddi hasar meydana gelen vatandaşlar, çevreye saçılan çatı ve enkaz parçalarını temizledi.
BELEDİYE BAŞKANIMIZ YARALANDI
Dernekpazarı’nda etkisini gösteren fırtına nedeniyle maddi hasar meydana geldi. Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet Aşık, Kondu Mahallesi’ndeki evinde şiddetli rüzgarla mücadele esnasında kapı çarpması sonucu hafif bir şekilde yaralandı. Hastanedeki tedavisinin ardından konuşan Aşık, “ Sabaha kadar ayaktaydık, Bölgemizde maddi hasar var. Ölen yada yaralanan olmaması tek sevindirici neden” dedi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir