ŞEHİDİ ANMA TÖRENİ VE DUYGULU ANLAR

0 Paylaşımlar

Bundan 3 yıl önce Hakkari ili  Şemdinli ilçesindeki son gününde Hain bir saldırı sonrucu Şehit olan Çaykara´lı Özel Harekat Polisi Başkomiser Ahmet Çamur  Soğanlı Mahallesi Üç Direk Semtinde  bulunan Kabri başında anıldı.

       Anma Törenine Trabzon Valisi Yücel Yavuz,Trabzon Merkez Ortahisar Belediye BAŞKANI Ahmet Metin Genç,Trabzon İl Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Halil Şen,Trabzon İl Emniyet MÜDÜRÜ ORHAN Çevik,Çaykara Kaymakamı İhsan Ayrancı,Çaykara Belediye Başkanı Hanefi Tok,ilçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Çamurali,Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç,Siyasi Parti Temsilcileri,Öğrenciler ve kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

  Sunuculuğu Çaykara Öğretmen Evi Müdürü  Hilmi Kanık tarafından yapılan anma  töreni Çaykara İlçemizde Görev Yapan İmamlar Tarafından Şehitlerimizin Ruhları için Kuran´ı Kerim Tilaveti başladı..
    Çaykara Müftüsü Abdurrahman Koç tarafından Şehit Ahmet Çamur ve Tüm Şehitlerimizin Ruhları için Dua okundu.
   VALİ YAVUZ-BU VATANIN KAHRAMANLIK ÖYKÜLERİ BİTMEZ
    Millet olarak Tarih Boyunca Yazılmış Sayısız Kahramanlık Destanlarımızın bulunduğunu anımsatarak konuşmasına başlayan Trabzon Valisi Yücel Yavuz, bu destanlardan bir tanesinin de Çaykara´lı Şehidimiz Baş komiser Ahmet Çamur tarafından yazıldığını ve Şehidimizin Vatanımızın Bölünmez Bütünlüğü uğruna canını feda ettiğini sözlerine ekledi. Düşmanlarımızın Ülkemiz üzerinde oynamaya çalıştıkları bu kirli oyunlar nedeni ile en çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bir dönemde olduğumuzu vurguladı. Trabzon Valisi YücelYavuz,Kahramanımızın Şehit olduğu ilk günkü ve toprağa verildiği anki heyecanı bir kez daha yaşayabilmek için o günleri anımsatarak
    Şehit Başkomiser Ahmet Çamur 15 Ağustos 2015 Cumartesi Günü Zorunlu Hizmetteki son gününde yolu kapatan Terör Örgütlerinin yolu kapamasına engel olmak amacı ile ekibini alarak   birlikte olay yerine gitmiş ,ancak burada hain bir pusu sonucunda ağır yaralanmıştı. 
Şehit Başkomiser Ahmet Çamur derhal hastaneye kaldırılmış ancak ne yazık ki Tüm Müdahalelere rağmen kurtarılamayarak Şehit olmuş . Çaykara´lı Şehidimiz Ahmet Çamur 16 Ağustos 2015 Pazar Günü ise Çaykara İlçemizde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan´ın da katılmış oldukları mahşeri bir cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlanmıştı.Dedi.

    Uzungöl´lü Genç Turizmci İşadamı Mehmet İnan´ın Şehidimiz için yazdığı ve Törene katılan herkesi göz yaşlarına boğan şiiri ile sonlandı.

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir