Şehidimize Son Görev

0 Paylaşımlar

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Polis Özel Harekat Başkomiser Ahmet Çamur, dualar eşliğinde ebediyete uğurlandı.

Cenaze namazına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşen Polis Özel Harekat Başkomiser Ahmet Çamur’un naaşı, öğlen saatlerinde Türk Hava Kuvvetleri’ne ait uçakla Van’dan Trabzon’a getirildi. Burada resmi törenle karşılanan Çamur’un naaşı ambulansla Çaykara’ya getirildi. İkindi namazı sonrası şehidimiz cenaze namazı kılındı. Cenaze namazına Rize’de tatilini geçiren ve kara yolu ile Çaykara’ya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Adalet Bakanı Kenan İpek, Erdoğan’ın damadı AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak, eski bakanlardan Eyüp Aşık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Trabzon Valisi Abdil Celil Öz ile yaklaşık 5 bin kişi katıldı.

ERDOĞAN: “POLİSİN VE ASKERİN ‘VUR’ EMRİ VAR”

Cenaze namazı sonrasında bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Musallada cenaze namazını kıldığımız Ahmet kardeşimizi ebedi yolculuğuna herhangi bir mevta gibi uğurlamıyoruz. İnanıyoruz ki şehadet makamına ulaşmış olan bu şehidi uğurluyoruz. Ne mutlu onun ailesine, ne mutlu onun tüm yakınlarına. Peygamberlikten sonra en yüce makam.’’ dedi.

‘’Terör denilen bir bela ile karşı karşıyayız.’’ Diyen Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü: ‘’ Bazı şeyler biliniyor bazı şeyler bilinmiyor. Değerleri kardeşlerim kendisine silah doğrultana askerimizin de polisimin de vurma yetkisi vardır, bu kesindir. Yüzlerce teröristi askerimiz polisimiz aslında gömmüştür. Yeterli mi yeterli değil. Bu mücadele devam edecek. Rehavete kapılmak yok. Kıyamete dek bu mücadele sürecektir. Bir tarafta hak olacak, bir tarafta batıl olacak. Bunlar batılın askerleridir. Bu batılın askerlerine karşı da bu mücadeleyi milletle hep beraber sürdüreceğiz. Bilesiniz ki er yada geç bu konuda Hakk’a teslim olanlar galip gelecektir.”

Şehit yakınlarının “Polise ve askere vur emri verilsin” demesi üzerine Erdoğan “Bir dakika dinleyin, şu anda polisin de askerin de vur emri var” diyerek cevap verdi. Erdoğan’a şehidin yengesinin “Bizim evden sana 6 oy verdik, şehidin kanını yerde bırakma” demesi dikkat çekti.

Cenaze namazının ardından Çamur’un  Soğanlı mahallesindeki aile kabristanlığında toprağa verildi.

Dernekpazarı ilçemizde de işyerleri ve arabalar bayraklarla süslendi…

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir