Seçim ittifakları

0 Paylaşımlar

Ülkemizde partiler arsında yapılan ittifaklar.
1-Cumhur ittifakı.
2-Millet ittifakı
Cumhur ittifakı Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifaktır. Bunlar birbirine çok yakın partiler.
Millet ittifakı ise CHP, İP, HDP ve Saadet Partisi asında yapılıyor.Bu ittifaka bazıları zillet ittifak diyor, bazıları da darbe ittifakı diyor. Önemli değil kim ne derse desin. Önemli olan bu partiler millet şuuru taşıyor mu,taşımıyor mu?
Millet İttifakı olması için ittifakı yapanlar millet olması lazım.
Millet demek; Benzer özelikleri olan ve ayni amaç uğruna mücadele eden ve vatan, dil,kültür, tarih,örf-adet,din birliği ruhu ve ayni kimliği taşıyan insan topluluğuna millet denir.
Şimdi millet ittifakı yapan bu partiler ayni amaç uğrunda mı mücadele ediyorlar?Ayni tarihi ve kültürü nümü paylaşıyorlar?Bularda dil ve din birliği varmı? Bu partilerden hangisinden Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet duydunuz? CHP iktidarıyla muhalefetiyle bugüne kadar Türk milletine nasıl bir parti olduğunu milletin milli değerleriyle nasıl alay ettiğini ve dini vecibeleri yerine getiren halkı nasıl gerici ve Ecdadını(Osmanlı dönemini) kötülemekle kendini nasıl ilerici gördüğünü bilmeyen yok. Türk milletini tarihinden,geçmişinden,dininden,inancından uzaklaştırmak içi Türk halkına yaptığı eziyetleri bilmeyen yok.
CHP bu konuda kendini T ürk milletine ispatlamış bir partidir.
HDP, PKK’nın Partisi,
İYİ Parti, FETÖ’ nün partisi ve Saadet partisi de sözde Milli Görüş partisi olduğunu bilmeyen yok.
Bunlardan millet ittifakı olmaz olsa olsa illet ittifakı olur. Bunun için bunlar en iyisi birbirine iltihak etsinler.

Şimdi bunların benzer yanlarına bakıyorum, CHP, İP, ve HDP benzer yanları var Erdoğan’ı devirmek.Ezan’ı Türkçe okutmak, Ülkeyi bölmek,Millete milli değerlerini,tarihini unutturmak.Bunları anlıyorum da Saadet Partisini anlamıyorum. SP’sı kimin partisi olduğu kime hizmet ettiği ve Rahmetli Erbakan’ın 48 yıllık mirasından ve Milli Görüş çizgisinden nasıl uzaklaştığını anlamıyorum. Kendilerine sorsan Rahmetli Erbakan’ın partisiyiz. Milli Görüşü temsil ediyoruz derler. Bu nasıl Erbakan’ın partisi olur? Bu nasıl Milli Görüşü temsil eder?
Ey Temel! Erbakan’ın partisiyiz demekle Milli Görüşü sahiplenemezsiniz. Milli Görüş hiç kimsenin tekelinde değil. Milli Görüş kişilerin, partilerin, cemaatlerin ve İngiliz casusların tekelinde olan bir görüş değildir.
Milli Görüş Müslüman Türk Milletinin görüşü, tarihi ve kimliğidir. Sultan Fatih’in İstanbul’u fethederken kalbindeki inanç ne ise Milli Görüş odur.
Ülkemizde Milli Görüş hareketinin öncülüğünü yapan Rahmetli Erbakan Hocamız, Milli Görüş anlayışıyla yetiştirdiği Sayın Erdoğan’ı devirmeye kalkanlar Milli Görüşçü olamazlar.
Bu gün Osmanlı’ya zalim diyen ve tarihimizi ecdadımızı kötüleyen ve kimliğini yitiren zihniyetlerle, ülkemizi bölmeye çalışan ve ülkemize darbe yapmaya kalkan terör örgütlerin partileriyle bir olup Rahmetli Erbakan’ın yetiştirdiği Erdoğan’ı devirmek için çalışanlar Milli Görüşçü olamazlar.
Düne kadar Milli Görüş gömleğini çıkardı diye eleştirdikleri Erdoğan’ı, bugün Milli Görüş gömleğini altı okla parçalayıp CHP sofrasına meze olarak ikram edenler Milli Görüşçü hiç olamazlar.
Millet şuuruna erişmeyenlerden ne Milli görüşçü olur ne de Millet ittifakı.
Allah’a emanet olun.

0 Paylaşımlar

Mustafa Zengin

Dernekpazarı-Yenice Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu köyünde. Lise tahsilini Trabzon İmam Hatip Lisesinde okudu.Vatanı görevinden sonra Ankara PEM ‘de okudu ve Polis Yüksek Okulunu bitirerek Ülkemizin değişik vilayetlerde Trafik Polis memuru olarak görev yaptı.Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesi Mezunudur,Evli üç çocuk babasıdır.

Seçim ittifakları” için bir yorum

  • 6 Şubat 2019 tarihinde, saat 23:40
    Permalink

    Bakiyoruz her seçim döneminde mevcut hükümete yaranmak için kendini muhafazakâr diye atlandiran yalama takımı ilk iş olarak saadetpartisine sataşiyor bu şekilde kendilerine menfaat kapisi açmak istiyorlar ama nafile çünkü yaranmak istediğiniz hükümet bile sizin çok büyük bi yalama Tayfası olduğunuzu çok iyi biliyor kısacasi artık yemiyor bu ithamlariniz siz eniyisi aynanın karşına geçip kendinizi tokatlayin….

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir