Saral Ak Partiye mi Geçiyor?

0 Paylaşımlar
Bölgemizin yetiştirdiği önemli  isimlerden Cumapazarı Mahallesi sakinlerinden olan, Milliyetçi Hareket Partisinden 2009 Yerel Seçimlerinde Trabzon Belediye Başkan Adayı olan Cevdet Saral, AK Parti’nin Paralelle olan mücadelesini katkı sağlamak amacıyla iktidarla yakınlaşmıştı. Emniyet Teşkilatında çalıştığı dönemde Paralelyapı tarafından  mağdur edilmiş olan Saral partisi MHP’den istifa eden Saral’ın AK Parti’den aday aday olacağı düşünülüyor. Saral “Yanlış Politikaları ve Paralel Yapıya Karşı Duruşundan Dolayı Milliyetçi Hareket Partisinden İstifa ettim. Paralel Yapı İle Mücadelemiz Sonsuza Kadar Sürecektir”
AK Partiye Geçmesi Bekleniyor !

Dün akşam Genç MÜSİAD Trabzon Şubesi tarafından düzenlenen konferansta Recep Tayyip Erdoğan’ın da Başbakan olduğu dönemde kendisine haber gönderdiğini belirtmişti. Saral, “O günkü konjektürde siyasi iktidarla cemaat arasında pek kavgalı gibi bir manzara söz konusu değildi. Yürütülen politikalar, üretilen hizmet noktasında meseleye baktığınız zaman ciddi anlamda bir siyasi mesafe alınmış görülüyor. Ancak eninde sonunda sayın Başbakan cemaatle kavga edecektir. Notumu Başbakan’a uçakta arz etmişler. Başbakanımız o zaman, ‘başı kıble gören insandan bize zarar gelmez o kadar da endişeli olmayın’ cevabını vermiş. Herhalde o zaman için böyle bir tepki beklemiyordu. Daha sonra 17 Aralık’tan 2 gün sonra sayın Başbakan Pakistan ziyaretine çıktı. Orada bu konuyu tekrar konuştular. Benim resmi olarak siyasi iradeye mesaj niteliğinde gönderdiğim haber bu”şeklinde öngörülerinden bahsetti.

Saral, konuşmasında devletin paralel yapıyla uzun süre mücadele edeceğini ifade ederek,“Devlet paralel yapıyla daha uzun süre mücadele etmek zorunda. Sadece sizle, bizle değil, bilim adamları, din adamları bu konuyla alakalı ciddi bir söylemin içerisinde olmak zorundadırlar. Bu yönde ciddi anlamda bir eksiklik var. Şu anda Cumhurbaşkanı 5 yıllık süreyle seçilmiştir. 5 yıl sonra milletin iradesi başka türlü tecelli eder Cumhurbaşkanını değiştirme şansını yakalayabilirsiniz. Ama bu yapıya bağlı olanların, önderini değiştirme şansı var mıdır. Hiç kimsenin yoktur” dedi.

 

 

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir