Salih Çora İlçemizde Moral Depoladı

0 Paylaşımlar

 

 

 

Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Çora referandum çalışmaları kapsamında Dernekpazarı ilçesini ziyaret etti.
Ziyaret kapsamında esnafı tek tek dolaşıp soru ve sorunlarını dinleyen Çora net mesajlar verdi.

Muhabirimize yaptığı değerlendirmede;” Belediye Meclis tasfiye olmuyor tam tersi  düzlüğe çıkıyor  asli vazifesini yapıyor. Meclis kanun yapacak Cumhurbaşkanı uygulayacak, Meclis bütçe yapacak Cumhurbaşkanı ve başında bulunduğu Hükümet halka hizmet üretecek.

Hükümetin bütçe teklifi dışında kanun teklifi yasaklanacak.Kanun koyma yetkisi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tekelinde olacak.Meclisin aynı zamanda araştırma, soruşturma ve soru sorma , gerektiğinde kanun çıkarıp kararnameleri iptal gibi hükümeti  denetleme yetkileri olacak.Af , savaş ve seçimlerin yenilenmesi gibi birçok yetkisi de vardır.Meclis

Hem CHP ne zamandan beri Meclis’e sahip çıkar oldu? Meclis iradesine ne zamandan beri saygı duyar oldu? Başörtüsü yasağı kaldırılırken 411 el kaosa kalktı diyenlerin yanında olan kim? 2007’deki Cumhurbaşkanı seçimlerinde Milletimizin oy vererek seçtiği ve TBMM’de kendisini temsil etsin diye Meclis’e gönderdiği vekiller neden Genel Kurul’u terk ettiler?

Milletvekili sıfatıyla irade ortaya koymaktan kaçındılar. Sonra Milletimiz ne yaptı? İlk seçimde kendisini temsil etmeyenlere ders verdi, onları tasfiye etti. Daha güçlü bir Ak Parti iktidarıyla cevap verdi. Milletimiz kendisini kimin daha iyi temsil ettiğini iyi biliyor. Ak Partiye ehliyetlerin en büyüğünü verdi bu Millet. Bu Milletin her hücresini, bu ülkenin her karışını biliyoruz. CHP müsterih olsun. Biz aziz milletimizle bir hareket ediyoruz.siz kiminle hareket ederseniz edin.herkes sevdiği ile beraberdir . Millete rağmen siyaset olmaz.Hiç yeni bir şey önermediniz.mevcut sisteme karşısınız .yeni hükümet modeline karşısınız.meclis cumhurbaşkanı seçmesin , halk Cumhurbaşkanı seçmesin.E ne yapacağız.cevap yok.ya siz bu milletin başına  belamısınız!” dedi.

Çora esnaf ziyaretlerinin ardınndan Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız’ı makamında ziyaret ederek başarılar diledi.

Çora İlçede gördüğü ilgiden memnun ayrılarak Hayrat ilçesine geçti..

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir