Sadık Albayrak Oğlundan Ne İstedi?

0 Paylaşımlar

Sadık Albayrak; bakan babasıyım diye hiç böbürlenmiyor.

Müthiş derece alçak gönüllü. Önceki günü oğlu Berat Albayrak Trabzon’a geldiğinde şehir içindeki çeşitli inceleme ve ziyaretlerini yaptıktan sonra Baba evine gitti. Baba evine giderken, Dernekpazarı’nda kendini takip eden zevata beni buradan sonra yalnız bırakın dedi ve bir koruması ise dede, baba evinin kapısını çaldı.

Babasının elini öptü ve dedesi ile büyüklerinin mezarlarını ziyaret etti, sonra babasının demlediği çayı içerken, Baba Sadık Albayrak, bakan oğlundan taleplerini alt alta sıraladı. Albayrak bir dedi, ve Kuran’dan bir ayet okudu. Okuduğu ayet, biz su ile hayatı başlattık diyordu. Oradan işi enerjiye bağladı ve özellikle Trabzon kırsalında elektrik dağıtımı konusunda yaşanan şikayetleri tek tek oğluna anlattı. Dernekpazarı’nın bazı ihtiyaçlarını sıraladı.

Ve koyu bir Trabzonsporlu olarak da Akyazı stadının belirlenen tarihte bitirilmesi gerektiğini söyledi, keşke buraya gelmeden orayı da görseydin dediğinde Bakan Berat Albayrak, “Bana bunu soracağını bildiğim için buraya gelmeden Akyazı’yı gördüm baba “dedi. Özellikle yaylalardaki alt yapı ve elektrik dağıtımı ile ilgili sıkıntıların üzerine basa anlatan Sadık Albayrak, oğlu bakan Albayrak vedalaşırken de uzun bir dua okudu. Sadık Albayrak, Dernekpazarı’nda mütevazı yaşamına devam ediyor. Her gün Trabzon yerel medyasını sıkı bir şekilde takip ediyor. Dünyayı Dernekpazarı’ndan izliyor.

61saat.com

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir