Fırtına Can Aldı 1 ölü 1 Yaralı

0 Paylaşımlar

Bölgemizde esen sert rüzgarlar hayatı felç etti. Rüzgarın yuvarladığı taşın isabet ettiği bir vatandaş hayatını kaybetti 1 vatandaş yaralandı.  Çatı ve ağaçlara zarar veren rüzgar nedeniyle ilçemize elektrik akşam saatlerinde verilebildi.

 

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) yetkililerinden alınan bilgiye göre, şiddetli rüzgarda bazı evlerin çatıları uçtu.

İhbarları değerlendiren AFAD ekiplerinin, rüzgarın etkisini kaybetmesiyle yarından itibaren hasar tespit çalışmalarına başlayacağı kaydedildi.   –

“YAKLAŞIK 18 EVİN ÇATISI UÇTU”  

Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız ise ilçedeki hasarın şu an net olarak belli olmadığını söyledi.   İlçede birçok mahallede çatıların uçtuğunu dile getiren Yıldız, “Şu anda net olmamakla birlikte yaklaşık olarak 18 evin çatısı uçtu. Her evde de ufak tefek hasarlar var.” ifadesini kullandı.   Yıldız, rüzgarın etkisini azaltmaya başladığını belirterek, “Saat başı duyurularımızı yapıyoruz. Camilerimizden sürekli anonslarımız yapılıyor. Vatandaşlarımız bugün mümkün oldukça sokağa çıkmasın diye mahalle muhtarlarımıza da haber verildi.

14 Eve tahliye kararı

Vatandaşlarımızı dikkatli olmaya davet ediyoruz.” diye konuştu.   AFAD’ın çalışmalarına devam ettiğini vurgulayan Yıldız, “AFAD ekiplerimiz raporlarını tuttu ve tehlike devam ediyor diye 14 evin tahliyesine karar verdi. Vatandaşlarımıza da durum Dernekpazarı Belediyesi tarafından tebliğ ediliyor.” dedi.

 

Rüzgarın etkisiyle ormanlık alandan yuvarlanan kaya parçası önce bir eve çarptı, ardından evin önündeki Hasan Topal (71) ile Hakkı Karakaş’a (57) isabet etti.

Topal, olay yerinde hayatını kaybetti, hafif yaralanan Karakaş’a ise müdahale edildi.

Topal yarın mahallesinde toprağa verilecek..

Topal’ın cenazesi, Çaykara Devlet hastanesinde otopsi edildi.

Jandarma, belediye ve AFAD ekipleri, olay yerinde çalışma ve inceleme başlattı.

Öte yandan, ilçeye elektrik verilmediği öğrenildi.

 

“Çok fazla yıkılan ağaç var”

 

Olay yerinde incelemelerde bulunan Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet Aşık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede rüzgara bağlı çatı uçmaları olduğunu belirterek, “Çok fazla yıkılan ağaç var. Bir ölümüz var. Kapalı yolumuz yok. Yola devrilmiş ağaçlar var ama ekiplerimiz çalışmalara devam ediyor.” diye konuştu.

 

Rüzgarın devam ettiğine dikkati çeken Aşık, ilçe sakinlerinin tedbirli olmalarını ve acil durum olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.


Resim video eklenecek.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir