Rüzgar Bölgemizi Esir Aldı

0 Paylaşımlar

Of Dernekpazarı Çaykara ve Köprübaşı’nda dün akşamdan bu yana devam eden şiddetli rüzgar hayatı olumsuz yönde etkiledi.

Dün öğleden sonra  şiddetini artıran rüzgâr bölge genelinde etkili olurken maddi hasara neden oldu..  Alınan bilgilere göre Of Taşhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile  Çaykara Anadolu  Lisesinin çatıları ile çok sayıda binaların çatıları uçtu. Bazı mahallelerde  ağaçları ve elektrik direklerini köklerinden deviren rüzgar elektrik kesintilerine ve bazı yolların kapanmalarına neden oldu.

Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık A.A.ya yaptığı açıklamada “Bölgemizde son yılların en sert rüzgarları esmekte. Bu rüzgarların   ilçemize maddi hasarı büyük. Her mahallemizde en az 5 – 6 evin çatısı uçmuş durumda. Ağaçlar elektrik direkleri telefon direkleri yollara yıkılarak bazı yollarımızın kapanmasına neden olmuştur. Yollarımız açılmış olup bazı mahallerimizde elektrik ve telefonlar kesik durumda. Mahalle Muhtarlarımızla irtibat halindeyiz zarar tespiti yapmaya çalışıyoru. Olayın sevindirici yanı vatandaşlarımıza birşey olmamasıdır.”dedi.

Öte yandan Son yılların en büyük fırtınası olarak ifade edilen Okul öğrencileri dışarı çıkarılmazken, Belediye hoparlöründen yapılan anonsla öğrencilerin  velileri tarafından okuldan ayrılmalarına müsaade edildi.

Fotoğraflar İçin Tıklayın

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Rüzgar Bölgemizi Esir Aldı” için bir yorum

  • 7 Ocak 2015 tarihinde, saat 23:43
    Permalink

    Hasar goren ev sahiplerine allahtan yardım dilerim

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir