Ünlü Profesör dernekpazarim.com’ a konuştu

0 Paylaşımlar
Biyokimya uzmanı Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu  Dernekpazarı Gazetesi editörü Yaşar Falcı’ya özel açıklamalarda bulundu.

Son zamanlarda  Bitkisel ilaçlar kapsamında büyük buluşlara imza atan Saraçoğlu bölgemizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Karadeniz bölgesinin topraklarının bereketine vurgu yaparak” yaşadığınız bölge adeta şifa cenneti gibi. Bu güzel doğa ortamında yüce Allah sizler için şifa deposu yaratmış ta farkında değilsiniz. Yaylalarınızda çeşit çeşit çiçekler bitkiler var görmüyorsunuz. Atv Haber deki programımda ben bunları bolca  anlatacağım. Yıllar önce yabancılar gelip sizin bitkileri toplayıp kendi vatanlarına getirerek çaldılar değerlendirdiler ama bizler bunların farkında bile değiliz. Üzerinde yaşadığınız toprakların kıymetini bilin. Havası suyu bulunmaz bir nimet ” dedi.

Prof. Dr. İbrahim Adnan Saraçoğlu  kimdir?

İbrahim Adnan Saraçoğlu (1949 Safranbolu), modern tıbbın kabul ettiği pek çok görüşün değişmesinde önemli bir rol oynayan, biyoteknoloji ve mikrobiyoloji üzerinde uzmanlaşmış bir kimya profesörüdür.

Kimya eğitimi aldıktan sonra 1982’de Avusturya Graz Teknik Üniversitesi’nde kimya dalında doktorasını yapıp daha sonra aynı üniversitede biyoteknoloji-mikrobiyoloji kürsüsünde asistan oldu. 1985-1986 yıllarında Çukurova Üniversitesi’nde çalışıp 1987 yılında doçent, 1994 yılında profesör oldu.

Karl-Franzens Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve AVL Araştırma Merkezi’nde fizik ve medikal sensör bölümlerinde araştırmacı ve üst düzey yönetici olarak görev yaptı.

Viyana Teknik Üniversitesi’nde profesör olarak çalışan Saraçoğlu, uluslararası alanda yayınlanmış birçok makale ve patenti bulunuyor. Bitkilerin insan sağlığı üzerindeki çalışma ve araştırmalarını sürdüren Prof. Dr. Saraçoğlu, son yıllarda “phyto-biyokimya” ağırlıklı çalışıyor.

http://www.profsaracoglu.com/

https://www.facebook.com/ibrahimadnansaracoglu?fref=ts

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir