Hem çocuklar hem veliler eğlendiler

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Ahde Vefa 4-6 Yaş Kur’an Kursu ve İbrahim Ağa Anaokulu tarafından Okul Öncesi Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve teması “Gelecek Hayallerim” olarak belirlenen “Çocuk Resim Yarışması” nda çocuklar gönüllerince eğlendi ve gelecek hayallerini resmettiler

Dernekpazarı Belediye Başkanı Mehmet AŞIK, Milli Eğitim Müdürü Cevdet HACIBEKTAŞOĞLU, İlçe Müftüsü Tercuman ÖZBEK, Halk Eğitim Müdürü Ahmet AYDIN, Hasan Cansız Kom Lise Müdürü Aziz ÖZKAN ve çok sayıda davetli katıldı.

Dernekpazarı İlçe Müftümüz Tercuman ÖZBEK şunları kaydetti: ” Her şeyin ilacı Sevgidir. Bir resim binlerce sözcüğe bedeldir. Çocuk resim yarışmaları; çocukların sanatla ilgilenmesini teşvik ederken, güzel sanatlar alanında kendilerini geliştirmelerini ve geniş ufuklu, güçlü hayalller sahibi olmalarını ve gizli yeteneklerinin açığa çıkmasını da hedefliyor. Çocuğun kendini farklı yollarla ifade etmesini de yardımcı olan resim; özellikle anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerin katılabileceği yarışmalar ile daha ilgi çekici hale getiriliyor.

Yarışmaya katılan İbrahim Ağa Anaokulu ve Ahde Vefa Çocuk Kur’an Kursu ( 4-6 Yaş ) öğrencilerini ve onları böyle güzel çalışmalara teşvik eden Ahde Vefa Çocuk Kur’an Kursu ( 4-6 Yaş )’ndan değerli hocalarımız Merve TÜRK, Songül AKYOL ve Ayşe GÜNEŞ’e, İbrahim Ağa Anaokulu’ndan Selma YÜCESOY’  ve Ceren DEVECİ’ye katkılarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Palyaçoların icra ettiği Animasyon gösterileri, İbrahim Ağa Anaokulu ve Ahde Vefa Çocuk Kur’an Kursu ( 4-6 Yaş ) öğrencilerinin ve velilerinin birlikte oynadıkları Halat Çekme, Mendil Kapma, Çuval Oyunu, Sandalye Kapma gibi oyunların sonunda yarışmada dereceye giren ve ayrıca yarışmaya katılan tüm çocuklara özel hediyeler verildi.

Dereceye girenlere ödül olarak Tablet, Resim Çantası, Skutur verildi.
0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir