Of’ta provokasyon gibi olay!

0 Paylaşımlar

Cumhuriyet Bayramı  Arefesi Of ilçesinde   provokasyon gibi olay yaşandı.

Maskeli birisi gece geç saatlerde Of ilçesinde Okul duvarlarına ve Atatürk büstlerine çeşitli provokatif  sayılabilecek yazılar yazdı.  İlgili şahıs Emniyet güçlerince aranıyor…


Konuyla ilgili Valilikte  bir açıklama yaptı.

Of İlçesinde bazı eğitim kurumlarımızdaki Atatürk büstlerine ve bahçe duvarlarına yazı yazma olayı gerçekleştirilmiştir. Provokasyon amaçlı bu menfur olayı gerçekleştiren fail ya da faillerin tespiti ve yakalanması ile ilgili adli ve idari işlemler titizlikle yürütülmektedir. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza ve milletçe sevincimize gölge düşürmeye çalışanlar asla başarılı olamayacaklardır.” –

Of'ta Atatürk Büstlerine Çirkin Saldırı, System.String[]Olay dün gece meydana geldi. İlçe merkezindeki İsmail Yıldırım İlkokulu, Şehit Ahmet Türkan Çok Programlı Anadolu Lisesi, Ali Yeşilyurt İmam Hatip Ortaokulu, 28 Şubat İlkokulu, Of Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Of Halk Eğitim Merkezi’nin bahçelerinde bulunan Atatürk büstleri, kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce sprey boyayla çizildi. Altlarına hakaret ve küfür içerikli yazılar yazıldı. Büstlerin arkalarındaki binaların duvarlarına da yine bazı sloganlar yazıldığı görüldü.

1 KİŞİ ARANIYOR

Okulların güvenlik kameralarını incelemeye alan polis ekipleri, çirkin saldırıyı yaptığını belirledikleri yüzü maskeli ve sırt çantası olan bir kişinin kimliğini belirlemek için çalışma başlattı. Olay sonrasında yazı yazılan okul duvarları ve boyayla kirletilen Atatürk büstleri temizlenerek eski haline getirildi.

SUÇLULAR HAK ETTİĞİ CEZAYI GÖRECEKLER

 

Belediye Başkanı Sarıalioğlu , olayın duyulmasının ardından gerekli adli ve idari çalışmaların başladığını , emniyet güçlerinin suçluları bulup adli makamlara teslim etmesi için seferberlik ilan edildiğini de “belirtti.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir