Nusaybin’deki Yiğitlerden Dernekpazarı Halkına Özel Teşekkür

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Eğitim ve Kültür Dayanışma Derneği ve Dernekpazarı Kaymakamlığının destekleriyle organize edilen Mehmetçiğe moral ve destek kampanyası kapsamında gönderilen 300 kg fındık ve kuru üzüm yerlerine ulaştı.

selim-erkovan2013 yılında Dernekpazarı Kaymakamlığının  teşvikleriyle kurulan ve yaptığı başarılı faaliyetleriyle adından söz ettiren “Dernekpazarı Eğitim Kültür Yardımlaşma Derneği”nin organizasyonuyla Nusaybin’de görev yapan güvenlik güçlerimize yönelik moral desteği vermek için öğrencilerimiz tarafından yazılmış mektuplar ve küçük paketler halinde 300 Kg kavrulmuş fındık ve kuru üzüm  kolisi gönderilmişti. Yerine ulaşan koliler Mehmetciğe moral oldu.
Daha önce Çaykara İlçesinde görev yapan , ve şuanda Tunceli Jandarma Özel harekat Tabur Komutanı J. Yüzbaşı Nurettin KAYA tarafından teslim alındı.

Malzemeleri Teslim alan Jandarma yüzbaşı Nurettin KAYA Dernekpazarı Kaymakamı Selim ERKOVAN’ı arayıp İlçe halkına kendilerini unutmadıkları için çok teşekkür etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kaymakamımız Selim ERKOVAN yapılan organizasyonun gerçekten çok anlamlı olduğunu belirterek; “Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için gece gündüz demeden hayatını tehlikeye atarak görev yapan güvenlik güçlerimize millet olarak ne kadar teşekkür etsek azdır. Öyle sanıyorum ki ileride tarih kitapları yazılırken bu dönemde görev yapan güvenlik güçlerimize ayrı bir sayfa açılacak ve tıpkı Çanakkale’de, İnönü’de, Dumlupınar’da ve daha nice sayılamayacak destanda görev yapan askerlerimiz gibi tarihe altın harflerle adları yazılacaktır. Millet olarak hassas bir dönemden geçiyoruz, şehit haberleriyle adeta yıkılıyor, yüreklerimiz dağlanıyor ancak güçlü bir devlete yaraşır bir şekilde bu terör belasını yeneceğimizden asla kuşku duymuyor, inancımızı kaybetmiyoruz. Gün birlik, beraberlik günüdür. IMG-20160510-WA0005Öğrencisiyle, esnafıyla, memuruyla, kadınıyla, güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu gösterme günüdür. Şunun da altını çizmekte yarar görüyorum: Yapılan bu çalışma “maneni” olarak önemlidir. Zira ne askerimizin ne de polisimizin maddi olarak böyle şeylere ihtiyacı bulunmamaktadır çünkü devletimiz güvenlik güçlerimizin her ihtiyacını karşılamaktadır. Bu vesileyle organizasyonda emeği geçen “Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği”ne ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyor benzer çalışmaların devamını arzu ediyoruz” dedi.

20160428_151139

20160428_151050

Haberimiz Ulusal Basında

http://www.karadenizgazete.com.tr/bolgesel/nusaybin-den-trabzon-a-telefon/102486

http://www.haber7.com/trabzon/1941900-nusaybinden-trabzona-tesekkur-telefonu

http://www.haberler.com/nusaybin-den-trabzon-a-tesekkur-telefonu-8426376-haberi/

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir