İki düğün iki mutluluk!

0 Paylaşımlar

  Dernekpazarı İlçesi bugün iki  düğünde mutlu saatler yaşadı. Belediye Düğün Salonunda saat 16.00-18.00 arası Serhat şehri Kars ilimizden   Basriye ve M. Sait Adlığ  ın güzeller güzeli kızları Melek le Yenicami Mahallemizden Güleser-Mehmet  Ateş in yakışıklı oğlu’nun düğünü vardı. Yöresel sanatçı      Vahit Baş ın kemençesi eşliğinde doyasıya horon oynandı.

   Saat 19.00 da da Erme Tesislerinde ikinci düğün başladı.Bu düğünde de İlçemiz Gülen Mahallesi’nden  Sonay-Ali Ayazoğlu çiftinin sevgili kızı Merve ile Güney Mahallesinden Hayriye Behzat Güveli nin biricik oğlu Murat ın düğününde de yöresel sanatçılarımız Yakup Atalay kemençe de  Eren Baş da  Kavalda sahne aldılar. Fındık toplama yorgunluğu oynanan horonlarla unutuldu. Neşeli saatler yaşanan her iki düğünde de evlenip yuva kurmaya karar veren çiftlerimize ömür boyu mutluluklar dilerim.

0 Paylaşımlar

Fahri Düzenli

1945 yılında Trabzon ili Dernekpazarı ilçesi Güney Mahallesi’nde doğdu. İlkokulu ilçede okuyup 1957 yılında mezun oldu. Öğrenimine dört yıl ara vererek ticaretle uğraştı. Fotoğrafçılık ve halk oyunları en fazla değer verdiği hobileridir. Gezmeyi, kitap okumayı, daha çok tarihsel araştırmaları, şiir okumayı ve yazmayı sevmektedir. Dört çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir