Müşterinin Kitabını Yazdı!

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı’nın yetiştirdiği önemli şahsiyetlerden Osman Çelebi müşterinin kitabını yazdı.

Albaraka Türk Katılım Bankası Ticari Krediler Müdürü Osman ÇELEBİ  yazmış olduğu iki kitapla adından söz ettirmeye devam ediyor. 

“Müşterinin Kalbine Yolculuk “ve “Müşterinin Kalbine Taht Kurmak ” kitapları bir araya gelince birbirini tamamlama özelliğine sahip iki farklı kitap olma özelliğini taşıyor. Kitap İçeriğinin yanı sıra tasarımıyla da okuyucudan tam not alıyor.
Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali  kitabı beğeniyle  karşılayanlardan oldu.

OSMAN ÇELEBİ’NİN SADIK MÜŞTERİ OLUŞTURMA YOLCULUĞU

Müfettişlik, şube müdürlüğü ve genel müdürlükte birim yöneticiliği olmak üzere bankacılığın değişik alanlarında çeyrek asır görev yapmış olan Osman Çelebi,  meslek hayatında edindiği satış deneyimlerinden de yararlanarak büyük bir coşku ile kısa süre önce yayımladığı Müşterinin Kalbine Yolculuk’ tan sonra şimdi de Müşterinin Kalbinde Taht Kurmak kitapları ile karşımızda.

Kitaplarında satış yolculuğunu “satış paylaşmaktır” ilkesi temelinde ele alan Çelebi, çeyrek asırlık bu yolculuğunda gördüklerini öğrendiklerini, yaşadıklarını ve uyguladıklarını, yani, tecrübelerini, kendisini bugüne hazırlayan topluma sorumluluğu gereği kitaplaştırdığını ifade etmiştir.

Kitaplarda, alım satımın tarafları davranışsal pazarlama yaklaşımı üzerinden ele alınarak, satıcı-müşteri niteliği ile insan ve onun davranış, ihtiyaç ve beklentilerianlatılmaktadır.

Kitaplarında; bilgiyi tecrübe ile harmanlayıp teoriyi pratikleştirerek, küreselleşen dünyanın kültürel benzeşmesini yadsımadan, ancak, tamamen de yabancı kültürün etkisinde kalmadan yerel ile küresel olanı sentezleyerek, satıcılara planlı satışın kodlarını sunmaktadır.

Özetle: Birinci kitabında Pazarlamacı/Satıcının teknik bilgi, psikolojik ve fiziksel olarak satışa hazırlanmasını anlatan Çelebi, ikinci kitabın da ise, bu işin sahada ve müşterinin karşısında nasıl yapılabileceği hususunda yol göstericilik yapıyor.

Şubesiz ki iyi bir mesleki kitap duayenlerden onay almak durumundadır. Bu konuda iki kitapta oldukça şanslı, hem akademik camiadan hem de bankacılık sektörün duayenlerinden bolca iltifat almıştır.

Müşterinin Kalbine Yolculuk kitabının kapaklarına; Prof.Dr. Ali Atıf Bir, Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Üyeleri; Ramazan Gündüz ve Ahmet Candan, Eximbank Genel Müdürü Hayrettin Kaplan, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, Türkiye Finans Genel Müdürü V.Derya Gürerk ve Bank Asya Genel Müdürü Ahmet Beyaz görüş yazmışlardır.

Müşterinin Kalbinde Taht Kurmak kitabının kapaklarına ise; Prof.Dr. Ö.Baybars Tek, Albaraka Türk Yönetim Kurulu üyeleri; Yalçın Öner ve Osman Akyüz, İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, Albaraka Türk Genel Müdürü Fahrettin Yahşi görüş yazmışlardır.

Çelebi Editörümüz Yaşar FALCI’ya da kitaplarından hediye etti.

osman-celebi-ali-babacan- osman-celebi2
musterinin-kalbine-yolculuk

Osman Çelebi Kimdir?

01.03.1964 tarihinde Dernekpazarı Zincirlitaş   köyünde dünyaya geldi. Babası Ömer ÇELEBİ’dir.  İlkokulu Zincirlitaş İlköğretim okulunda tamamlayan ÇELEBİ;  lise ve ortaokulu Trabzon Lisesi’nde bitirdi. O ortaokuldayken çok sevdiği babasını kaybetmişti. Daha sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü’nü bitirdi.  Mesleğe müfettiş olarak başladı. Bir özel finans kurumu’nda şube müdürlüğü yaptı. Albaraka Türk Katılım Bankası Balıkesir’de şube müdürü olarak göreve  başladı. Daha sonra  Ankara’da Şube Müdürü olarak göreve  yaptı. ÇELEBİ yükselişine Albaraka da Genel Müdürlükte Bankacılık Hizmetleri Müdürü, Pazarlama Müdürü ve daha sonra aynı bankada Ticari Krediler Müdürü oldu.

 

 

0 Paylaşımlar

Müşterinin Kitabını Yazdı!” için 2 yorum

 • 12 Kasım 2013 tarihinde, saat 23:14
  Permalink

  sn osman çelebi kardeşimizin bu başarısından dolayı gurur duyduk.kendisinin daha da başarılı olacağına ınanıyor onu allaha emanet ediyorum selam ve sevgiler

  Yanıtla
 • 13 Kasım 2013 tarihinde, saat 16:04
  Permalink

  ALLAH ZİHİN ACIKLIGI VERSİN KÖYÜMÜZÜN İYİ İNSANLARINDAN BİRİ OLAN OSMAN ABİMİZE BAŞARILAR DİLERİM SELAMLAR

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir