Yeni Kaymakamımız Görevine Başladı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Kaymakamlığına atanan Murat Yıldız görevine başladı.

2016 yılı Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile İlçemize atanan Kaymakam Murat YILDIZ görevine başladı.

Kaymakam YILDIZ’a makamında gerçekleştirdiğimiz hayırlı olsun ziyaretinde kendisi “Dernekpazarı İlçemiz benim için yabancı bir coğrafya değil. Memleketimin Giresun (Bulancak) yani Doğu Karadeniz olması; Dernekpazarının kültürü, coğrafyası, insanı ve sosyal yapısı açısından bir yabancılık çekmeyeceğimin göstergesidir. Buraya atandığımda, Dernekpazarını tanıyan bilen insanlara burayı sorduğumda aldığım cevapların ortak noktası şuydu: Dernekpazarı insanı merttir samimidir.” Bu benim için mutlu ve huzurlu bir görev başlangıcına ziyadesiyle yeterli oldu. Kısa süre içerisinde İlçemiz Dernekpazarını çok daha yakından tanıyıp, gerek Dernekpazarında yaşayan, gerekse gurbetteki Dernekpazarılılarla kaynaşacağımızı biliyorum.

Dernekpazarı, yetiştirdiği birbirinden değerli Devlet adamlarıyla ülkemiz için önemli bir misyonu yerine getirmiş durumda. Kendi bağrından, böylesine kıymetli büyüklerimizi yetiştiren kıymetli insanlara sahip bir ilçede görev yapmak benim için de ayrı bir bahtiyarlık olacaktır.

Göreve başladığım an itibariyle; Dernekpazarında bulunan tüm Dernekpazarlıların can ve mal güvenliğinin temini başta olmak üzere; ilçenin huzuru ve refah seviyesinin artması için ” tüm kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberliği daima güçlü kılarak” elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimize inanıyorum.” Dedi.

Kaymakam Yıldız ilk günden ziyaretçi akınına uğradı.

Yeni  Kaymakamımıza Hoş geldiniz der başarılar dileriz…

Kaymakam Murat YILDIZ Kimdir?

İlk ve orta öğrenimini Bulancak’ta tamamlayıp, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden “İlçe Yönetimi ve Kaymakam” konulu lisans bitirme tezi ile mezun oldu.

2007-2009 yılları arasında Bursa Valiliği’nde, 2009-2012 yılları arasında Giresun Valiliği’nde İl İnsan Hakları Kurul Sekreterliği görevlerinde bulundu.

2012 yılında Trabzon Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Mudanya ve Suşehri İlçelerinde Kaymakam Refikliği, Sinop İlinde Mülkiye Teftiş stajını tamamladı. Yabancı dil eğitimi için 1 yıl süreyle İngiltere’de (University of Sheffield) bulundu. Yurda dönüşüne müteakip, 4 ay süreyle Giresun-Dereli Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir