Minik Zeynep’in Son Duası

0 Paylaşımlar
Geçtiğimiz hafta Solaklı Vadisi elim bir olayla sarsılmıştı. Dernekpazarı İmam Hatip Ortaokulu 7/A sınıfı öğrencisi, herkesin

 gözdesi dünyalar tatlısı  Zeynep ÇİFÇİ  bisikletten düşerek hafifçe yaralanmıştı. Görünürde fazla bir şeyi yoktu  ve götürüldüğü hastanede ilk tetkiklerde herhangi bir iç kanama tespit edilememişti. Daha sonra aradan bir gün geçmeden  dünya tatlısı kızımızı maalesef kaybetmiştik. Dernekpazarı’nda herkes onu tanıyor herkes onu çok seviyor ve her etkinlikte en başta  görev alıyordu. Gelin görün ki her şey 30 Eylül sabahına kadarmış. Takdiri ilahi böyle tecelli etmişti. Dernekpazarı yas’ta idi. Dernekpazarı şok’ta idi. Ama yapacak bir şeyimiz de yoktu.

Babası onu sevdalım diye severmiş. Her akşam babasını öpmeden yatmazmış. Allahım çok büyük acıydı bu! Bundan sonra öpmek koklamak işleri inşallah cennet bahçelerindeki buluşmaya ertelenmişti. Babanın metanetli duruşu da sanırım buradaki teselliden geliyordu. Aslen Çaykaralı olan baba Muhammet ÇİFÇİ; imam olarak Dernekpazarı Yenice Mahallesinde görev yapıyordu. Artık bundan sonra görev yapacağı camide kimse o’nun boğazına sarılmayacaktı. Kimse cemaatin arasında koşup tespihleri cemaate dağıtmayacaktı!

Zeynep Cenneti Özlemişti!

Belikli Zeynep cenneti özlemişti. Ölümünden 4 gün öncesiydi. Ablasına-“Ablacım, ben sizden önde öleceğim, sizin acınızı yaşamayacağım” demişti. Ablası ona- “o nasıl söz Zeynep , hiç öyle şey olur mu! Bir daha duymayacağım bu sözleri”der. Zeynepcik kendinden emin bir sesle-Ablacım boşuna yorulma, ben Allaha dua ettim ve duamda kabul oldu”der…
Zeynepçik te son nefesini o ablasının kucağında vermişti. “Ablacım ben biraz uyuycam uykum geldi” dedi ve son uykusuna daldı.
 Öğretmenlerinin deyimiyle “Büyümüşte küçülmüş” Zeynep artık aramızdan ebediyen ayrılmıştı.

                                                                                                            

Rabbim o anne babaya sabırlar versin ve sabırlarının karşılığında onları cennette beraber kılsın.. Amin.
Yazımıza Mehmet Kabanoğlu’nun minik Zeynep için yazdığı dörtlükle son veriyoruz.

Annen geleceksin gibi bekliyor;
Baban biriciğim cennette diyor.
El kabullenmekte zorluk çekiyor;
Resmini öpüyor, kokluyor Zeynep.

Boğdun aileni, bizi acıya;
Güç ver Rabb’im; ÇİFTÇİ Mehmet hocaya.
Onun için artık canlılık rüya;
Kabrinde ağıtlar yakıyor Zeynep.

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir