Başkan Aşık Projelerini Açıkladı

0 Paylaşımlar
Dernekpazarı Belediye Başkanı ve Ak Parti Adayı  Dr. Mehmet AŞIK’la beraber Dernekpazarını ve  projelerini konuştuk. 
 
Belediye Başkanı Aşık editörümüz Yaşar Falcı’ya yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyerek Dernekpazarı için yaptıklarını ve de yapacaklarını sıraladı..
Falcı:Geçen dönem söz verip te gerçekleşmeyen projeniz kaldı mı, Dernekpazarı’na Neler Yapıldı?

AŞIK: Kanalizasyon projemiz yapılamadı ancak bu projeye SUKAP %50 hibe desteği çıktı, 19 milyon bedelli proje, arıtma tesisi yeri belirlendi, proje çalışmasında sona yaklaşıldı kısa bir süre sonra ihalesi TİSKİ tarafından gerçekleştirilecektir.

    Ak Parti iktidarımızın Bakanlarımızın bizlere verdikleri özel desteklerle Hükümet konağı, Emniyet Müdürlüğü binası ve Lojmanı, Afet Evleri , yol betonlamalarını vs verdiğimiz sözleri fazlasıyla yerine getirdik. Betonların ve asfaltın fazlasını yaptık, 30 km beton 35 km sıcak asfalt, 12 km soğuk asfalt yapıldı.
Falcı: Mega Projeleriniz neler, cephe giydirmenin vatandaşa maliyeti ne olacak?
    AŞIK:  Kentsel dönüşüm projesi başlayıp bitirme aşamasına gelemedik, bu kapsamda konut yapılacak ve sonra şehir inşası.
Cephe giydirme projemiz başladı. Proje bitti ihale aşamasına geldi. Sağlam binalarımız yöresel mimariye uygun yapılacak. Zaten yeni binalarımız da bunların örnekleri mevcut. 

Cephe giydirme de yüzde yüze yakın devlet katkısı olacak. Çok az bir miktar i vatandaş karşılayacak. 
Nisan ayı içerisinde ihale edilebilir. 1.5 milyonluk bir proje. 22 bina giydirilmesi hedefleniyor. 
Falcı; İlk projeniz ne olacak?
AŞIK: İlk projemiz cephe giydirme, ardından kanalizasyon ve yağmur suyu toplama sistemi. Çok projelerimiz var. TOKİ ile konut projemiz olacak. Turizme yönelik , devam eden yol çalışmasının bitmesinin ardından spor kompleksinin etrafında yapmış olduğumuz  sosyal yasam alanında Holo  deresine  kadar yeni sosyal yaşam alanları oluşturulacak. İcabında şehir müzesi ve ufak bir gölet tarzında görsel bir alan. Sanayi esnafımızı bir araya toplayacak mini bir sanayi sitesi. Bayanlarında faydalanabileceği sosyal tesisi.
FALCI: Dernekpazarı’nın en önemli sorunu  nedir?
AŞIK: Mülkiyet sorunu ile Yapılaşmanın kötü oluşu en önemli sorunlarından, ve kanalizasyon sorunumuz var. Ama bunlar ihale aşamasına gelindi. İlçemizi genel olarak düşündüğümüz de her mahallenin kendine özgü sorunları var.  Eskiyen su şebekeleri, su alma yapılarının yetersizliği ve yaz aylarında artan nüfus dan dolayı su ihtiyacının karşılamaması. Bütün bunlar projelenmiş bir kısmında çalışmaların sonuna yaklaşıldı. 
FALCI: Dernekpazarı Neden Mehmet Aşık’ı seçmeli!
AŞIK: Yaptıklarımız yapacaklarımızın göstergesidir. Hükümetle uyum içinde çalışarak , yöremizin bakanlarının da desteğiyle daha güzel ve yaşanabilir bir Dernekpazarı oluşturabiliriz. 

FALCI: Son mesajınız? 
AŞIK: Yöremizin  en önemli fırsatları olan Bakanlarımızın yüzünü ak edecek yüksek bir oy oranıyla kazanarak, halkımızdan elimizi güçlü kılmalarını halkımızdan bekliyoruz. Birlik ve beraberlik içinde birbirimizi kırmadan barış ve kardeşlik içinde bir seçim geçirmemizi diliyorum.
FALCI:  Başarılar dilerim..
AŞIK; Teşekkürler size de başarılar dilerim..

0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir