Mahkemesi Ertelendi

0 Paylaşımlar

Eski TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar; sosyal medyadan kendisine hakaret  etti ve şirketlerini zarara uğrattığı gerekçesiyle Dernekpazarı’lı Cengiz Şenocak’ı   mahkemeye vermişti.Davanın ilk duruşması İstanbul Çağlayan adliyesinde görüldü. Çağlayan adliyesi 3 2.Sulh ceza Mahkemesinde görülen davada  Cengiz Şenocak ve Avukatı Bilal Çıkrık ta hazır bulundu. Mahkemeden ek süre isteyen Cengiz Şenocak’ın Avukatı Bilal Çıkrık  15 Mayısa kadar ek süre aldı.Mahkemede Aydınların avukatı hazır bulundu.

Mahkeme 15 Mayısa ertelendi.

Kimdir

Mehmet Ali Aydınlar, Türk işadamı. Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı ve Eski  Türkiye Futbol Federasyonu Başkanıdır. 1956 yılında Arapgir’de dünyaya geldi. 1981 yılında mali müşavir olarak iş hayatına başladı. 1993 yılında Acıbadem Hastanesi’ni kurdu. Bugün bu hastane pek çok kulübün sağlık sponsorudur. Sponsor olduğu Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı’nı pek çok başarıya ulaştırdı. Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanıdır. Dünyaca ünlü sporcuları Türkiye’ye getirdi. 2008’de TFF yönetim kuruluna seçildi. Ayrıca, memleketi Arapgir’e bir Anadolu öğretmen lisesinin yapılmasını sağladı ve buraya trafik kazasında kaybettiği oğlu Kerem Aydınlar’ın adını verdi. 29 Haziran 2011’de Türkiye Futbol Federasyonu’nun kırk yedinci başkanı seçilmiştir. Göreve geldiği günden yalnızca bir kaç gün sonra başlayan ve Türkiye’yi sarsan Şike operasyonuyla bir anda Türkiyenin gözü kulağı ona çevrilmiştir.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Mahkemesi Ertelendi” için 3 yorum

 • 30 Ocak 2013 tarihinde, saat 14:57
  Permalink

  Başkanım,desteğiniz için çok teşekkür ederim. TFF ve eski-yeni başkanı görevini yapmayınca sakıncası olmuyor ama bizim eleştirilerimiz onlara ağır geliyor.Bunu da gördük sayelerinde.

  Yanıtla
 • 1 Şubat 2013 tarihinde, saat 23:17
  Permalink

  Cengiz abim, sosyal medyadan yapmış olduğun hizmet çağrısının hakaret olarak algılanması ve ardından başkanın şirketlerinin zarar görmesi şaşırtıcıdır. Senin gibi nice TRABZONSPOR taraftarı; elinden geldikçe bütün maçlara gitmeye çalışmış, galibiyetinde sevinmiş, yenilgisinde ise üzüntü yaşamış olmasına rağmen, böyle bir TARAFTAR kitlesine yapılan haksızlığın görülmemesi bir o kadar üzücüdür…Herşeyin gönlünce olması dileğiyle…

  Yanıtla
 • 3 Şubat 2013 tarihinde, saat 16:45
  Permalink

  Türk Futbolunun içine düştüğü bu cendere ”birisi” çıkıp haykırıyorsa eğer
  ne söylediğinden çok neden haykırdığına bakmak gerekir. Neden isyan ettiğine bakmak gerekir. Bu dava sadece Cengiz ŞENOCAK’ın davası olmamalı tüm taraftarlar bunu sahiplenmeli. Hiç kimse Trabzonspor un hakkına sahip çıktı diye fikir beyan etti diye yargılanmamalıdır.Asıl yargılanması gerekenler İnsanları isyan noktasına getirecek haksızlıkları yapanlar olmalıdır.

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir