Listelere kızdılar tabelayı indirdiler

0 Paylaşımlar

30 mart seçimlerine sayılı günler kala  İlçe Belediye Encümen listesinin açıklanmasından sora Ak Parti Cumapazarı Belde Teşkilatı Tabelasını indirdi. Geçtiğimiz günlerde yapılan basın açıklamasının ardından listelerin açıklanmasından sonra tepkilerinin devamı olarak belde teşkilatı Ak Parti tabelasını indirdi.

BÖLÜMLÜ İSTEDİĞİNİ ALDI

Bölümlü Beldesi’nde yapılan yüksek katılımlı toplantının ardından belirlenen Meclis Listelerinde Başkanlık için adaylığını açıklayan Bölümlü Belediyesi Eski Başkanı Faruk Öztürk’e 3.sırada, mevcut Belediye Başkanı İsmail Mercan’a da 7.sırada yer verilmesi ile Bölümlü’de sular duruldu.

 

CUMAPAZARI KARIŞTI

Ancak bu kez Cumapazarı’ndan itiraz sesleri yükseldi. Başkanlık için adaylığını açıklayan ancak Meclis Listesine dahi konulmayan Mevcut Başkan Ahmet Saral’ın ardından Cumapazarlı Osman Topçuoğlu’na ise10.sırada yer verildi.

 

Bu duruma itiraz eden Cumapazarlılar önce düzenledikleri eylemle bu durumu protesto ederek cevabı sandıkta vereceklerini belirttiler.

Başkanlık adayının açıklanması ile başlayan karışıklık Of’ta Encümen listelerinin açıklanması ve listelerde Beldenin ilk sıralarda  olmaması tepkilere neden oldu ve bu durumun daha da yeni tepkilere sebep olacağı konuşuluyor.Vatandaşlara göre adayların belirlenmesindeki süreçte halkın sesine kulak verilmedi. Cumapazarı kaynıyor, Belde halkının bu duruma tepkisini sandıkta Saadet Partisi adayına oy vererek sürdüreceği açıkça dillendiriliyor.

 

Cumapazarlıların Tepkisi Dinmiyor!

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir