Lise İçin Vali ile görüşüldü

0 Paylaşımlar
Dernekpazarı Hasan Cansız Kom Lisesi için Valiliğe müracaat edildi. Emekli Eğitimci Fahri Düzenli ve Çalışanlar Köyü Muhtarı Namık kemal Dizdar toplanan imzaları Vali Abdil Celil ÖZ’e teslim ettiler.
Geçen Öğretim yılı içinde    Hasan Cansız Kom Çok Programlı  Lisemizin   dönüşümü ile ilgili  İlçe Milli  Eğitimde yapılan değerlendirmeler sonunda, İlçe için en uygun Sağlık Meslek Lisesi olacağına karar verildi. Bu konuda gerekli  yazışmalar tamamlanarak ilgili makama sunulup  sonucu beklenmeye  başlandı. Gelen cevabı yazıda , Lisenin  Hasan Cansız Kom Otelcilik ve Turizm Lisesi ne dönüştürüldüğü belirtildi. Duyan herkes şok oldu. Çocuğunu bu okula vermek istemeyen veliler mağdur oldu. İlköğretim  Okulumuzdan mezun olan hiçbir öğrenci bu okula  kayıt  yaptıramıyordu. Bu gelecek yıllar için de  aynı. Dışarıdan sınavla puanı tutan öğrenciler alınacaktı.  Kayıt için hiç öğrenci müracaat etmedi.  Diğer bir deyişle 9. Sınıfımız yok. Halkın tepkisi büyük  oldu.  “OKULUMUZU GERİ  İSTİYORUZ “ başlıklı dilekçe imzaya  açıldı.  Nüfusun en az olduğu bu dönemde merkezden toplanan 140 imzalı  üç dosya oluşturulup, birisi 20,09,2013 de  Kaymakamlığa verildi. Biride Orta öğretim Genel Müdürlüğüne gönderildi.  Üçüncüsünü  de Valilikten alınan randevu gereği  bugün (10.10.2013 )  Muhtarları temsilen Çalışanlar Köyü Muhtarı  Namık Kemal Dizdar ve Fahri Düzenli tarafından  Sayın Valimize  teslim edildi..

Alınan kararın  bir konsensüsle alınmadığı ve ilçemize uygun olmadığı, normal liseye okumak isteyen çocuklarımızın çevredeki liselere  gitmek zorunda kaldığı, bu durumun  şehre doğru göçü  tetiklediği , oysa lisemizde ikinci bir liseyi barındıracak sayıda dershanenin var olduğu , rakamsal bilgilerle  açıklandı.

Sonuç olarak : Çok programlı  lisemizin aynen kalması, ilçemizde kaliteli  eğitim ve öğretim sağlayabilmek, var olan öğrenci sayısını artırabilmek için, nelerin yapılabileceği ve  hangi tür bir lisenin  ilçemizin geleceği için faydalı olacağı   geniş bir şekilde araştırılarak müşterek bir sonuca  varıldıktan sonra  açılması için gerekenlerin yapılmasının daha uygun olacağını açıklandı. Dilek ve düşünceleri olumlu bulan valimiz okulumuzun aynen ÇPL olarak  kalacağını ve  çalışmalara başlamamızı söyledi.

İkinci  sorunumuzun  sağlıkla ilgili olduğunu  : Sağlık Hizmetlerini Geliştirme Derneği Başkanı olarak sumak istediğimi belirttik. Sağlık Ocağının  boş bulunan  Sağlık Memuru, Hemşire,Tıbbı Sekreter, Çevre Sağlık Memuru ile Ambulans   şöförü  kadrolarına  atama yapılmasını istedik. Bu taleplerimizi de dikkate alacağını söyleyen Valimize teşekkür ederek yanından mutlu bir şekilde ayrıldık.

 

sam_2771_resize.jpg

Tüm Muhtarların İmzaları ile

img_0016_resize.jpg

0 Paylaşımlar

Lise İçin Vali ile görüşüldü” için 2 yorum

 • 11 Ekim 2013 tarihinde, saat 13:01
  Permalink

  FAHRİ AĞABEY İLÇEMİZİN LİSESİNE YENİDEN KAVUŞMASI YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE İZLİYORUM. TEŞEKKÜRLER İYİ Kİ VARSIN.

  Yanıtla
 • 11 Ekim 2013 tarihinde, saat 17:28
  Permalink

  FAHRİ Abimiz İLÇEMİZİN çok amaçlı olarak tekrar LİSESİNE YENİDEN KAVUŞMASI YÖNÜNDEKİ ÇALIŞMALARINI TAKDİRLE İZLİYORUM. TEŞEKKÜRLER, sağolasın ve İYİ Kİ VARSIN.Selamlar…

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir