Kursumuzu kurtarın…

0 Paylaşımlar

Trabzon un en küçük ilçelerinden biri olan Dernekpazarı’nda ilginç bir olay gerçekleşti.

iddiaya göre Derelerin Islahı kapsamında DSİ tarafından yapılan çalışmalarda Dernekpazarı ilçe merkezinde bulunan 85 öğrencili Yatılı Kız Kur’an Kursu etrafındaki çalışmalarda Mütahit ile taşeron firma işin ortasında anlaşamayınca Kur’an Kursu tehlike altına girdi.
Kur’an Kursu  Derneği Başkan Yardımcı Eyüp Güney olaydan duyduğu endişe dile getirerek” Dişimizden tırnağımızdan artırarak vatandaşların özverili gayretleriyle binbir güçlükle yaptırdığımız kursumuz tehlike altına girmiş bulunuyor. Aylar önce taşeron firmanın başladığı  inşaat mütehitle anlaşamayınca inşaat durdu.  Açmış oldukları kanala dere bastırdı. Önce Kursumuzun etrafındaki çevrili teller ve direkleri gitti yetkilileri uyardık tamam hallederiz dediler. Sonra oyun sahamızın yanındaki kamelyamız gitti şimdi ise oyun sahamız  ve kursumuz tehlike altına girdi
 Defalarca uyarmamıza rağmen bir sonuca ulaşamadık. Son olarak Müftülüğümüz Kaymakamlık kanalıyla dilekçe verdiler halan bir  cevap alınamadı. Valimizi ve tüm yetkilileri göreve çağırıyoruz Kursumuzu kurtarın”dedi.
Haber yerel basında da yer buldu

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir