Kurabiyeci Meclis Üyeleri!

0 Paylaşımlar
Ak Parti yeni dönem Belediyecilik anlayışını “Gönül Belediyeciliği” slognıyla üç isim altında açıkladı. Tevazu, samimiyet ve gayret… İstisnaları ayırarak, maalesef bu üç önemli unsur; seçimden seçime rastladığımız üç yabancı gibi duruyor bizlere!
Ak Parti adeta kuruluş felsefesine dönüş yaparken bu adımları çok önemseyerek;  gözümüze çarpan bazı durumları da sizinle paylaşmak isterim.  Bu tür yazılarımızı her ne kadar bazı kimseler art niyetli olarak görmeye çalışsa da; bizler doğru bildiğini ve inandığını yazan birisi olarak gönüllerde yer almak isteriz. Geçen hafta seçim arefesinde henüz bölgemizde bir seçim heyecanı olmadığı gözlemini sizinle paylaşmıştık. Adaylar belli olduktan sonra  gözler Belediye Meclisi üyelerini belirleme aşamalarına çevrildi. Başkan adayları kadar, ekibinin  de önemli olduğuna inanlardanım. Bazı Başkan adaylarının meclis üyelerini belirlerken dikkat ettikleri en önemli hususun; kendilerine kayıtsız şartsız evet diyecek, her denileni onaylayacak üyelerden seçme çabasında olduğunu üzülerek  takip etmekteyiz!
 Bizim ilçede hemen hemen herkesin bildiği bir hikaye var onu sizlerle paylaşmak isterim.  Hiç unutmadığım, çocukluktan beri duyduğum bu olayı sizinle paylaşmak istiyorum. Vakti zamanındaki  Belediye Başkanlarından birisi seçimlerde kendilerine her halükarda itaat edecek meclis üyelerini seçermiş! Bu meclis üyeleri de her meclis toplantısına geldiklerinde önlerine çay ve yanında kurabiye ikram ederlermiş. Başkan almak istediği kararı oylamaya sunar, meclis üyeleri de bir taraftan kurabiyelerini yerlermiş, diğer taraftan da el kaldırıp indirirlermiş. Hangi karar olursa olsun itiraz etmezlermiş. O yüzden o dönem meclis üyelerine kurabiyeci derlermiş. Şimdi vakit geç olmadan etkili ve yetkili arkadaşları bu konuda hassasiyete davet ediyorum. Bizden söylemesi. Kalın sağlıcakla, hayırlı cumalarımız olsun..
0 Paylaşımlar

Yaşar FALCI

1980 yılında Trabzon´un Dernekpazarı İlçesinde dünyaya gelmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan FALCI, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü mezunudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir