Kupa sahibini buldu

0 Paylaşımlar

2016 Dernekpazarı Kardeşlik ve Dayanışma Futbol Turnuvası sona erdi. Turnuva da Holospor takımı kupanın sahibi oldu. Kalanas takımı 2.lik kupasını alırken fairplay kupası da turnuvanın tek kurum takımı olan Müftülük takımına verilmiştir.

Turnuvada 1. takımın Kupa madalya ve hediyeleri Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Aşık tarafından takdim edilirken, 2. ye kupası ve hediyeleri ilçe müftümüz Tercuman Ozbek tarafından verildi. Turnuvada Süper lig hakemlerimizden Hamza Mısır da hazır bulundu..

Turnuva birçok ilçede çeşitli sıkıntılar nedeniyle yapılamamasına rağmen ilçemizde gönüllülük esasıyla yıllardır geleneksellik halini almış bulunuyor.
Yaklaşık 2 hafta süren turnuvadaki ve ilçemizdeki bazı eksiklik ve olumsuzluklara ses vermek amacıyla sahaya çıkıp daha sonrada bir bildiri yayınlayarak maç oynamadan ayrılan gençlerin bu tavrı gelenekselleşen turnuvanın amacına gölge düşürmüş oldu.Fotoğraf:

Başkan Aşık Gençlerle Konuştu
Konuyla alakalı gençlere bir açıklama yapan Dernekpazarı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Aşık ” Gençlerin heyecanını anlıyoruz. Burada gençlerimiz duygusal davranmışlardır. Keşke bu tür tepki yerine bize gelselerdi. Buraya gelen onlarca kişiye ve emeğe bir saygısızlık yapılmıştır.
Bildiride top sahamız olmamasına tepki göstermişsiniz! Oysa ki top sahamızın durumu farklı boyuttadır ve çalışmalar sürüyor. Geçtiğimiz aylarda sel baskınına maruz kalan sahamızın bir tapusu olmaması nedeniyle bir ödenek çıkarılamıyordu. Ayrıca oradan geçeçek olan duble yolun güzergahı netleşmemesi de ayrı sorun. Bizler ilçemize gençlerimize kalıcı daha güzel bir eser bırakmak için bu konuyu araştırarak sürdürüyoruz. Ama sahamız kısa zamanda tekrar hizmete girecektir. Sağlık ekibi ve güvenlik istemişsiniz; Maçlarımız ilçe dışında başka bir ilçede oynanması nedeniyle bizim ilçemizden ekip gönderme şansımız yoktur. Bizler ülke olarak 15 temmuz gibi bir badire atlattık. Bu nedenle bazı işlerde ister istemez aksamalar oldu. Biz bütün bunlara rağmen gençlerimiz tanışıp kaynaşsın diye turnuvanın gerçekleşmesi için katkı sağladık. “dedi.

Yaşar FALCI’dan Sorulara Cevaplar

Öte yandan Turnuva Komite Başkanı Yaşar Falcı gençlerin  eleştirilerine ve turnuvanın işleyişine yönelik  sorulara cevap vererek; ” Sosyal etkinlik yoksunu şirin ilçemizde yaklaşık üç yıldır düzenlemekte olduğumuz bu etkinlikte, bazı olumsuzluklar yaşanmıştır ister istemez. Bu olumsuzluklarda bizimde eksiklerimiz yok demek haksızlık olur, elbette eleştiriyi önce kendimize yapmalıyız. Bizler bütün imkansızlıklara rağmen özellikle her yıl bu turnuvayı bekleyen , biletini buna göre ayarlayan gençlerimizi kırmama adına başka bir ilçe sahasında da olsa turnuvayı gerçekleştirdik. Bu süreçte bizlere desteğini esirgemeyen özellikle Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. Çünkü ben bu ilçede hiç bir kurumdan hiç bir destek almadan turnuva düzenlemenin zorluğunu da yaşadım. Az çok insanla uğraşanların gençlerin tamamını memnun etmenin mümkün olmadığını iyi bilirler. Turnuva boyunca alınan kararlar Turnuvanın tamamını gözeterek alınmış genel geçer kararlardır.
Kısaca maddeler halinde gençlermizin itirazlarını cevaplarıyla size aktarmaya çalışayım..

 

1-İki  yabancı oyuncu oynatıp Kural hatası tespit edilen Günebakan Gülen Maçı hükmen 3-0 Gülen köyüne verilmiştir. 7 takımlı turnuvada her kural hatasına men cezası verilmesi abesle iştikaldi.

2. Şikayetçi takım Mardadas’ın maçında ise tek yabancı oynatan Günebakan’a herhangi bir cezai işlem gerektirecek durum olmadığına ve o maçta oynattığı tek yabancı asıl olarak kalması ortak kararına varılmıştır. Ama  bu durumu maçı berabere kalınca haber veren  Mardadas takımımızın guruptan çıkamamasına sebep olmuş olup çekilmelerine neden olmuştur.

 

3. Teknik hocayı sehven oynattığı tespit edilen Holospor, 11-1 aldığı maçta,   hükmen 3-0 mağlup sayılmıştır.

4- Guruptaki Müftülük takımımızın özel nedenlerden dolayı çekilmesiyle geriye kalan tek takım Holo yarı finale yükseltilmiştir.

5. Bu kararlar otorite sayılacak kişilere  (Süper lig Hakemimiz Hamza Mısır, Belediye Başkanı, Dkv Eski Başkanı Nihat Mangan vb) kişilerce teyit edilmiş ve onaylanmıştır. Ve bu toplantıda takımlarımızın temsilcileri de mevcuttu.

Sonuç olarak anlamak isteyene kelime gerekmez; Anlamak istemeyene kelimeler yetmez.
Ben organizatör olarak benden kaynaklanabilecek hatalardan eksikliklerden dolayı kardeşlerimizden helallik diliyorum. Bu benim son turnuvam oldu. Ben futbol maçı dahi izlemezken gençlerimizi kıramayıp işinden zamanından feragat ederek birşeyler yapmaya çalışırken hatta şampiyon takımın oyuncusundan bile! “Yaşar abi yaktın bizi” diye serzenişleri dahi  duymama rağmen bu işi üç yıl daha sırtlamaya çalıştım. Ama gerçekten çok zor insanla uğraşmak.
Son olarak umarım gurbetten gelmek için biletini turnuvaya ayarlayan ve ilçemizdeki pırıl pırıl gençler için birileri daha güzel organizasyonlar tertipler ve bizde destek oluruz vesselam.dedi.
“Zamanınızı gereksiz açıklamalar yaparak harcamayın. Kişiler yalnızca duymak istediklerini duyarlar.”

Paulo Coelho


Turnuva kupa töreni tatlı ikramı ve şehir konvoyuyla sona erdi.

Foto Galeri İçin Tıklayın

Fotoğraf:

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir