Kitap Kurtları Ödüllerini Aldı

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği  , Dernekpazarı Kaymakamlığı ve Dernekpazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından; Çaykara-Dernekpazarı-Of ve Hayrat ilçelerindeki lise- orta okul öğrencilerinin katılacağı ödüllü kitap okuma yarışması sonuçlandı.

Dernekpazarı Kaymakamlığı tarafından bu yıl belirlenen kitap Muvazzaf Albay İbrahim Özkan Bey tarafından kaleme alınan Kurtuluş Savaşımızın efsane komutanlarından “Deli Halid Paşa” nın hayatının anlatıldığı biyografi tarzı eserdi.

 

IMG_1650Kaymakamlık Makamında yapılan ödül töreninde öğrencilere para ödülünü ve başarı belgelerini Dernekpazarı  Kaymakamı Selim ERKOVAN  takdim etti. Kaymakam Erkovan yaptığı açıklamada “ Göreve başladığımdan bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz kitap okuma yarışmasının bu yıl üçüncüsünü düzenlemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu yılda öğrencilerimiz hem hoş bir rekabet havası içerisinde ilçeleri adına yarışmanın heyecanını yaşadılar hem de okudukları kitap vesilesiyle milli ve manevi duygularını zenginleştirdiler. Ödül kısmı bu işin sadece süsü. Önemli olan mesele gençlerimizin üzerinde yaşadığımız bu vatan topraklarının tapusunu elimizde bulunduruyorsak bunun bir bedeli olduğunu bilmeleri ve bu bedeli ödeyen yiğitleri hayatlarının her dönemlerinde hayırla yâd etmeleridir. Halid Paşa bu isimsiz kahramanlardan sadece birisi. Hayatı harp sahalarında geçmiş sayısız destanlara imza atmış eşsiz bir komutan. Özellikle bu yörede yaşayan gençlerimizin Halid Paşa’nın Of, Kopdağı-Bayburt savaşındaki kahramanlıklarını büyük bir dikkatle okumalarını istiyorum. Milli ve manevi bir şuur ancak böyle destanlar yazan insanların hayatlarını hayat yaptığımız zaman oluşur. Bu yüzden söz konusu yarışmanın çok büyük biramaca hizmet ettiğini düşünüyorum. Temennim odur ki yarışma havasında geçen bu güzel organizasyonun her yıl tekrar edilmesidir” dedi.

SONY DSCDernekpazarı Of, Çaykara ve Hayrat’dan 300 öğrencinin katılımı ile sonuçlanan yarışmanın bu yıl ki kazananları;

  1. Büşra OSMANOĞLU1.000 TL  Dernekpazarı Hasan Cansız Kom Çok Programlı Anadolu Lisesi- 12. Sınıf
  2. Samet UYSAL – 750 TL Çaykara Anadolu Lisesi- Sınıf
  3. Feyza Nur UZUN–500 TL  Dernekpazarı Ortaokulu- Sınıf

   Metehan KABAOĞLU-500 TL Çaykara Çok Programlı Anadolu Lisesi-12. Sınıf

IMG_1655

SONY DSCSONY DSC

IMG_1643

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir