Kayıp vatandaş Güney Mahallesinde bulundu

0 Paylaşımlar

Tedavi görmekte olduğu Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden dün kaçan Muhammet Dural adlı vatandaş Kaymakamlığın sıkı çalışması sonucu bulundu.

Dün tedavi gördüğü Çaykara Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden ayrılan Muhammet Dural, Çaykara Kaymakam Vekili, Dernekpazarı Kaymakamı  Murat Yıldız´ın 6 ayrı ekiple oluşturduğu kriz masası sayesinde, 27 saat sonra   akşam olay yerine yaklaşık 15 km mesafedeki komşu  ilçe Dernekpazarı Güney Mahallesi kırsalında bulundu.

Muhammet Dural´ın kaybolduktan kısa bir süre sonra Çaykara Kaymakam Vekili, Dernekpazarı Kaymakamı Murat Yıldız´ın oluşturduğu kriz masasında oluşturulan 6 ayrı ekiple aramalar başlatıldı. Kaymakam Yıldız özel olarak sevk ve idaresinde, Emniyet, Afad ,Ormaniye ve iki dron’la çalışma başlatıldı. Yapılan yoğun çalışmalar sonucu Dural´ın Dernekpazarı´nda görüldüğü aknaatine varıldı. İlçede sık sık anonslar yapılarak vatandaşlar bilgilendirildi. Bu arada AFAD, Jandarma ve Polis ´in yoğun çalışması devam ederken, Dernekpazarı Güney Mahallesinden duyarlı bir vatandaş Muhammet Dural´ı kırsal ´da gördüğünü bildirdi. Bunun üzerine bölgeye sevk edilen AFAD ve polis ekipleri Muhammet Dural´ı Güney Mahallesi kırsalında buldu.

Muhammet Dural´ın bulunmasından sonra açıklamada bulunan Kaymakam Yıldız, “AFAD, Jandarma, Polis ile duyarlı vatandaşlara teşekkür ediyorum, çok şükür ki 9 saatlik aralıksız süren çalışmamız başarılı bir şekilde tamamlanmıştır.”dedi.

Olay yerine gelen Dural’ın ailesi Kaymakam Yıldız’a ve yetkililere teşekkür etti.

İlçeye getirilen Dural´ın Ataköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesine gönderildi.

0 Paylaşımlar

Dernekpazarı Haber Merkezi

Dernekpazarı, Karadeniz Bölgesinde, Trabzon iline bağlı bir ilçedir. Doğuda Hayrat, güneyde Çaykara, batıda Köprübaşı, kuzeyde de Of ilçeleri ile çevrilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir