Hırsızlar telefonları felç etti!

0 Paylaşımlar


İlçemizde kurulan güvenlik kameralarının ardından hırsızlık olaylarında önemli düşüş gözlenirken, hırsızlık olayları farklı mecralarda kendini hissettirmeye başladı.

Hırsızlar farklı yöntemlerle artık başka akla gelmeyecek şekilde işlerini yürütüyorlar. Köylerde telefon kablolarını çalıp satan hırsızlar,Dernekpazarında Taşçılar köyünde ve Cumapazarı  Serindere(yarakar) çalışır durumdaki 100 lerce metre kabloyu soyup götürdüler. Kabloların çalındığı köylerde günlerdir telefon ve internet hizmeti verilemiyor. Arıza numaralarını arayan vatandaşlar ise;”yeterli ekip yok arızanız giderilecek diye geçiştiriliyor. Oysa her ay bu vatandaşlardan en az 20TL abonman parası tahsil edimekte” Vatandaş mağdur ve şikayetçi.

Öte yandan Çayırbaşı köyünde ise yaklaşık  3 aydır telefonları çalışmayan vatandaşlar var. Vatandaşlar nere müracaat ettiyse bir çözüm bulamadı. En son Milletvekili Safiye Seymenoğlu’na kadar durum iletildi ama henüz bir gelişme yok.

Vatandaşlarımız yabancı kişilere karşı daha dikkatli olmaları,şüpheli gördükleri kişiler 155 polis yada 156 jandarma veya Muhtarlarına bildirmeleri önemle rica olunur.

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir