İttifaklar ve İftiralara Cevaplar!

0 Paylaşımlar

Merhabalar sevgili Dernekpazarı Gazetesi takipçileri. Bundan böyle sizler için dilimizin döndüğünce  bir şeyler yazmaya çalışacağım. İlk yazımızda dernekpazari.com.tr sitemizde ayrıca facebook sayfasında da paylaşılan ’Seçim İttifakları’ başlığı altında Mustafa Zengin tarafından yazılan yazıya cevaben bu satırları kaleme almış bulunmaktayım. Yazının içeriğinde; yapılan ittifak tanımlamalarında, partimize ve toplumumuzun  bir kesimine yapılan karalamalar, mesnetsiz ve birlik beraberliğimize zarar verecek olması münasebetiyle cevap verme ihtiyacını hissetmiş bulunmaktayım.

Cumhur ittifakını  sütten çıkmış ak kaşık gibi bir tarafa koyup, milyonlarca seçmenin oy verliği, %50 lik bir kesime küstahça illet, zillet deyip, kimilerini pkk yandaşı, kimilerini fetocu daha da ileri gidip vatan haini olarak ilan etmesi hiç kimsenin haddine değildir.

Evet ‘Millet’ benzer özellikleri olan ve aynı amaç uğruna mücadele eden ve vatan, dil, kültür, tarih ,örf-adet ,din birliği ve ruhu taşıyan insan topluluğudur.82 milyon Türk Vatandaşı aynı tarife uygun olarak Misakı Milli sınırları ile çizilmiş bu topraklarda birlik beraberlik altında hür, özgür ve eşit şartlarda hayatlarını sürdürmeye devam etmektedirler. Hiç kimsenin bu halkı kategorilere, sınıflara, kendilerince tabirler oluşturup illet gibi zillet gibi, ülkemize bölme, birbirine düşman etme, kutuplaştırma cehaletine kapılmamalıdır.

‘’Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Devlet’’ gibi sloganlar son dönemlerde birliğimizin bütünlüğümüzün teminatı olarak sürekli vurgulanmaktadır. Bunun aksini düşünen olmadığı gibi bu söylemlerin tekrarlanır olmasının nedeni Ülkemizin bugün getirilmiş olduğu noktadır. Kaldı ki; mevcut anayasamızda ‘’Türkiye Devleti ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütündür’’ kararlı ve net bir şekilde ifade edilmiştir.

Türkiye Cumhuriyeti, Türk Milleti, Ay-yıldızlı bayrağı altında 783.562 km2 yüzölçümü ile sonsuza dek var ve daim olacaktır. Bugün beka sorunu var diye ortaya atılan her türlü iddialar,tehtidler  unutulmamalıdır ki; güzel vatanımızın en zor şartlar, günlerinde dahi karşılıksız kalmıştır kalacaktır da. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Gelelim tüm medya gruplarını elinde bulunduran ve tek elden yönetilen algı merkezinin operasyonlarına; 24 Haziran seçimlerinde seçim dönemi boyunca İYİ Parti CHP ve Saadet Partisini feto yanlısı, daha ileri giderek vatan haini olarak gösterilmeye çalışıldı.24 saat devletin resmi kanallarını ve yandaş medya kanalları kullanarak bir nebzede olsa bunda başarılı oldular. Bu haksız karalama politikaları ile deyim yerinde ise; vatandaşın oylarını çaldılar. Bugün başka bir senaryo ile; İYİ Parti, CHP ve Saadet gibi partileri HDP ile yan yana getirme pkk yanlısı yapma çabası içindeler.

Maalesef ki; aşırı politize edilmiş akp seçmeni ve yazarımız Millet İttifakındaki partilerin amacının; Erdoğan’ı devirmek, milli değerleri ve tarihi unutturmak ve hatta alçakça ülkeyi bölmekle suçlamaktadırlar.Özetle onlara şu cevabı vermek istiyorum;

-Yan yana getirmeye çalıştığınız HDP; şu anda Yüce Meclisimizi yönetmekte, kırmızı plakalı araçları sizler verdiniz,hazine yardımını sizler veriyorsunuz..

-TC tarihinde ilk defa resmi bir açılışta Kürdistan diye bir devlet varmış gibi ‘’Kürdistan’’ kelimesini Cumhurbaşkanının ağzından sizlerden duyduk..

-Ankara ve İstanbul semalarında hayali Kürdistan bayrağını ilk defa sizler dalgalandırdınız.

-Barzaniyi kongrenize çağırıp ‘’ Türkiye sizinle gurur duyuyor’’ sloganını sizler attırdınız..

-Kamu binalarından TC ibaresini sizler kaldırmaya kalktınız..

-Akp ile pkk arasındaki mutabakat metnini Dolmabahçede sizler imzaladınız.Bu kirli pazarlığın içeriği hala daha bilinmemektedir.

-29 Ekim Cumhuriyet bayramı gibi bir günde bu kutsal topraklarda pkk ya resmi geçit yaptırdınız.Habur’da pkk lıları kahraman gibi karşılayıp seyyar mahkemeler kurup bebek katillerini af ettiniz.

Ve bugün çocuklarımız her sabah okullarında ‘TÜRKÜM’ diye haykırmıyorsa bunun mebali de size aittir..

Diğer konuya gelince; ‘Ne istediler de vermedik?’sözünden hareketle..

Al gülüm ver gülüm hesabı bütün fetocular Türkiye’de bütün kurumların içerisine yerleştirildi.Ergenekon kumpasları, kol kola siyasetten orduya, sendikalardan yargıya, spordan iş dünyasına kadar her şeyi ellerine geçirdiler.Ve malum hain 15 Temmuz darbe girişimi verdiğimiz şehitler.

Evet siz kandırılmış,  aldatılmış olabilirsiniz.. kabul ediyoruz.Ancak;17 yıllık akp iktidarında.. ülke yönetiminden ekonomiye, eğitimden tarıma kadar bir çok alandaki başarısızlıklarınızın sorumlusu İYİ Parti CHP Saadet Partisi ve diğer partiler değildir.Bugün ülkemizi içine düşürdüğünüz darboğazın suçlusunu başka yerlerde aramayın lütfen. Hele hele ‘Hoşgörünün diyaloğun barışın simgesi değerli büyüğümüz Fettulah Gülen’ diyen Ankara’yı parsel parsel satan Melih Gökcek’in ‘Feto ve CHP ilişkileri’ diye kitap yazacak kadar şımarık ve insanların aklıyla alay edecek kadar bilmiş olmayın.

 

Son olarak; Dernekpazarı halkı göç ve yaşam şartları nedeniyle değişik illerde ikamet ediyor. Memleket sevdalısı insanlarımız ancak yaz aylarında İlçemize gelmekte ve bu hasretlerini gidermekteler.Özellikle kış aylarında nüfus az, imkanlar kısıtlı, şartlar zor.İnsanlar her gün yüz yüze bakıyor, bir kahveden kalkıp diğer kahvede çaylarını beraber yudumluyorlar.Düğün gibi en mutlu günde, cenaze gibi en mutsuz günde yine birlikte beraber oluyorlar.Hiç bir şeyin, özellikle de siyaset gibi bir kurumun bu birliğe beraberliğe zarar vermemesi lazım.Bizimle aynı düşünce ve siyasi fikirde olmayanların ağır ithamlarla suçlanmaması lazım.Kişiye göre doğrular, adalet şaşar fakat Allah’ın asla.Bunu unutmamak lazım.

Ne güzel demiş Mevlana;akıp giden zaman içinde bir kafesteyim, her türlü amelde çok ahesteyim.Kabrim beni bekliyorken, dünyalık hevesteyim.Uyandır artık Ya Rab!Belki son nefesteyim.

Sevdamız Türkiye.Sevdamız Dernekpazarı.Selam ve dua ile..

 

0 Paylaşımlar

İttifaklar ve İftiralara Cevaplar!” için 2 yorum

 • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 08:14
  Permalink

  Ben de yazar olmak istiyorum ben de.

  Yanıtla
  • 15 Şubat 2019 tarihinde, saat 19:50
   Permalink

   Yazabilirsiniz..

   Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir