İLÇEMİZDE DAĞ TURİZMİ!

0 Paylaşımlar

Değerli hemşehrilerim.  Bu günden itibaren  İlçemizin gelişmesi için aşılması gereken sorun ve engeller konusunda sizlerle beyin fırtınası gerçekleştireceğiz.

Bu konuda bana bu imkanı sağlayan dernekpazarim.com yetkililerine teşekkürlerimi bir borç biliyorum Turizm’in bölgenin hem gelirini artırmada, hem istihdamı artırmada hemde bölgenin reklamının yapılmasında büyük bir önemi olduğu aşikardır. Bölgemizde bulunan Uzungöl’ün  bir dünya markası olmasının yanı sıra son zamanlarda yaylalarımız da bölge turizmine büyük katkı sağlamaktadır. Ancak İlçemiz bu konuda potansiyeli olmasına rağmen çok pasif kalmış bu potansiyel değerlendirilememiştir. Eski adları ile Kacalah,Çikoşo,Görnek ve sultanmurat hattı itibariyle bu bölge dağ turizmi için bulunmaz bir nimettir. Bu itibarla; Öncelikle bu hat üzerinde yapılması gereken ilk iş, bu bölgemize ulaşımın, elektrik ve su hizmetlerinin sağlanması gerekmektedir. Çikoşo pilot bölge olmak üzere yayla evleri, dinlenme tesisleri, oyun parkları tesis edilmeli, yılın belli bir gününde festival düzenlenmeli, hatta buradan Sultanmurat ve Limonsuyu yaylasına kadar yürüyüşler düzenlenmelidir. Yapılacak bu düzenleme neticesinde bu bölge kış aylarında dahi av turizmine açık hale getirilebilir. Bu konuda Sayın Kaymakamımıza, Sayın belediye başkanımıza bu konuda çok iş düşmektedir.

Yapılacak iyi bir proje ile Turizm Bakanlığına müracaat edilebilir ve ödeneği sağlanabilir düşüncesindeyim. Bu projenin ilçemizde atıl durumda olan alanların da kullanılabilir hale geleceğini tahmin etmek abartılı olmaz sanırım. İlçemizde istihdamın artırılması yönünde de katkısı olacağı aşikardır. Yapılması gereken ilçemiz mahalle muhtarları,sivil toplum kuruluşları ve ilçemiz sakinleri olarak bu konuyu sahiplenmek idareci ve siyasilerimizi de sürece dahil etmek olacaktır. Benim yapmam gereken beyin fırtınası için sizlere bir kıvılcım çakmak gerisi kıvılcımın alev çıkartması. Ahmet Hamdi YÜCEL Ziraat Mühendisi

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir