İlçemizde Bakan Soylu Rüzgarı

0 Paylaşımlar

Trabzon’da referandum çalışmaları kapsamında bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Dernekpazarı’nda vatandaşlarla buluştu. Dernekpazarı Belediye önünde gerçekleşen halk buluşmasında Bakan Soylu’yu, ilçenin protokolü metrelerce kuyruk oluşturarak karşıladı.
Bakan Soylu’ya Dernekpazarı ziyaretinde AK Parti Trabzon Milletvekilleri Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Başkanı Haydar Revi, ve ilçe başkanları eşlik etti.

Bakan Soylu, burada vatandaşlarla tek tek tokalaştı. Bakan Soylu’yu karşılayanlar arasında MHP İlçe Başkanı Mustafa Sarı’da yer aldı.  Programda selmlama konuşması Ak Parti İlçe Başkanı Zeki Avni Usta tarafından yapılırken MHP İlçe Başkanı da selamlama konuşması yaptı.
”Programda konuşan Dernepazarı İlçe Belediye Başkanı Mehmet Aşık, “Ülkemizin bekası için hep birlikte çok güçlü bir evetle Dernekpazarı’nda cevap vermemiz gerekiyor. Bu duygularla sayın bakanımıza hoş geldiniz diyoruz” dedi.  Başkan Gümrükçüoğlu ise, “Biz sizin hizmetkarınız. Belki biraz zaman isteyerek vade alarak ne varsa her şeyi yaparız. Sizin güveninize sığınarak yüzde yüz evet oyu arz ve talep ediyoruz” diye konuştu.  MHP İlçe Bakanı Mustafa Sarı’da, “Bu mesele parti meselesi değil. Bu mesele vatan meselesi. O yüzden hep birlikte evet diyoruz” ifadelerini kullandı.

  BAKAN SOYLU, ‘İSTEMEZUK HAYIR’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise, özetle şu şekilde konuştu:  ”Terör örgütlerini devreye soktular, yetmedi. Faiz baronların devreye soktular, medyayı, IMF’yi devreye soktular yetmedi. Uluslararası kuruluşları devreye soktular yetmedi. Hepsi PKK, YPG, DAEŞ,  DHKPC, Almanya, Hollanda topu birlikte gelsin bize Dernekpazarı yeter. O Kılıçdaroğlu’nun havasını gördünüz mü 7 Haziran’da. Bunları işi 3. Köprü, 3. Havalimanı, Anayasa Hayır.. Siz neye ‘hayır’ dediyseniz bu ülkede yapıldı millet iradesiyle. Siz bir tek şeye sahip çıkıyorsunuz, ‘Hayırsız’ anayasaya, Menderes’in kanı üzerinden inşa edilen anayasaya sahip çıkıyorsunuz. Yıllardan beri yaptığınız bir tek şey var ‘İstemezuk, Hayır’..

” SOYLU, ‘TC’Yİ TÜKÜRÜGÜMÜZLE BOĞARIZ’ DEDİLER ”

Parayı faiz olarak vermiyoruz, Allah’a şükür doktor olarak eve gidiyor, hemşire olarak, ila olarak eve gidiyor. Birileri vardı, ‘TC’yi tükürüğümüzle boğarız’ dediler. Şimdi tükürüklerini atsınlar kodeste kendi içlerinde. Ötekisi ne dedi: “Özerklik ilan edeceğiz” Nerede Cizre, Hakkari, Yüksekova’da.. Hadi o kadar yüreğin yetiyor. O gün ağzından çıkanı kulağın duymuyordu.. Hadi bugün görelim, bugün de Özerklik ilan ette alalım boyyunun posunun ölçüsünü…  Bu milleti tehdit edeceksin. Kardeşlerimizi tehdit edeceksin. 13 yaşında ki kızlarımızı dağa götüreceksin, onlardan terörist yapmaya çalışacaksın. Hadi bugün yap da görelim…

” SOYLU, ”PKK’YI SİLECEĞİZ”

”Şuan da Türkiye’de 32 tane dağlarda operasyon yapıyoruz. Dün 39 tane teröristi bir batımda etkisiz hale getirdiler. Onlar ne zannettiler. Top yekün gelsinler, her türlü mühimmatı ortaya koysunlar. Bilsinler ki bu coğrafyada PKK’yı sileceğiz adını kimse anmayacak. Şehitlerimizin, orada yaşayan çocuklarımızın sorumluluğu omuzlarımızdadır. Herkes hür ve özgür şekilde yaşayacak. 780 bin km karede. Kandil’den it gibi havlayacaklar mı? Teröristsin gelsene, hadi gel Kandil’den. Kendi ininde orada duruyorsun Ha sen gelmiyorsun, biz gereğini yapacağız. Canın tatlıysa orada durma… Bu kadar açık ve net.. Canın tatlı değilse, biz gereğini nasıl yaptığımızı o yaptıklarımızdan öğreneceksin  Bu ülkeyi kimse terörle istediği hizaya getiremez. Bu ülkenin terörle kimse birliğini ve beraberliğini bozamaz. Bu ülkeyi terörle kimse diz çöktüremez, çöktüremez”.dedi

 

0 Paylaşımlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir